Vytvořte tu nejlepší profilovku na Facebooku a zaujměte na první pohled

Někteří uživatelé Facebooku prožívají tuto platformu více než jiní. Nestačí jim pouze obyčejný profilový obrázek nebo výchozí silueta. Touží být středem pozornosti a vypadat co nejlépe. Pokud patříte mezi ně právě vy, naučte se, jak správně vybírat a pořizovat fotky tak, aby vaše profilová fotka doslova vyčnívala. Rozhodně se nejedná pouze o jednoduché vyfocení a následné nahrání na platformu. V čem tkví umění výběru profilového obrázku na Facebooku a proč je to tak důležité?

Co potřebujete zvážit u výběru

Než nahrajete samotnou fotku na Facebook, je potřeba zvážit určitá kritéria. Jako první bod byste se měli soustředit především na to, abyste na profilové fotce byli vy. Můžete si pořídit selfie fotku nebo vybrat fotku s přáteli, popřípadě fotku ořízněte, jestliže vám to na daném snímku sekne. Dalším bodem je volba vhodného rozlišení. Důležité je velké rozlišení, Facebook umožňuje nejvyšší rozlišení 2048 × 2048 pixelů.

Pokud tedy nemáte ještě vhodnou fotku, můžete si pořídit novou. Nezapomeňte na to, abyste byli na fotce především vy a fotka byla v co nejvyšší kvalitě. Nyní se můžete soustředit na:

  • pozadí obrázku,
  • přirozené osvětlení,
  • různé pózy, výrazy,
  • autentičnost.
Zdroj obrázku: Freepik

Proč řešit správně zvolený profilový obrázek?

Jedná se o svobodnou volbu, ale vhodná fotka může pomoci k vaší snadnější identifikaci, nikdy nevíte, na koho můžete narazit. Jestli jste momentálně single, pak správně zvolená profilová fotka může udělat dojem na protějšek a můžete se těšit z možného nového seznámení. Můžete také dostat nabídku na různé focení a stát se modelem nebo modelkou, zkrátka, nikdy nevíte.

Lepší fotka působí i lépe na okolí a je větší šance a lepší interakce, když budete vypadat slušně, než když budete mít siluetu nebo nevhodně zvolenou fotku. Toto platí především pro podnikatele a influencery.

Profilový obrázek by měl zobrazovat vás samotné

Když si to tedy shrneme, fotka by měla reprezentovat vás, ale zároveň zaujmout i samotným vzhledem a provedením od vás samotných, přes výraz až po pozadí. Můžete si s fotem vyhrát, jak chcete. Jestli vám toto připadá zbytečně složité nebo se vám nedaří udělat vhodný obrázek, můžete se vždy obrátit na profesionála nebo přítele, který vám pomůže s takovým fotem.

Zdroj: https://www.orbitmedia.com/blog/perfect-profile-pictures-9-tips-plus-some-research/