Znáte létající vozy? Německá společnost už má let za sebou

Německá společnost Lilium zveřejnila nedávno video, ve kterém je jasně vidět, jak se testuje létající automobil, který patří mezi nejnovější vynález této společnosti. Ta chce docílit toho, že se jednou vyrobí elektrické létající auto, které bude soběstačné.

Německá firma se vývojem zabývá už nějaký čas

Vozidlo se nazývá eVTOL a jedná se o automobil, který je poháněný elektronickými motory, které jsou velmi šetrné k životnímu prostředí. Vzletové a přistávací stroje by v budoucnu měly být poháněné komunikačními flotilami, které budou v největších městech na světě. Nedávno společnost zveřejnila první zkušební let tohoto automobilu.

Toto letadlo od firmy Lilium má patřit mezi milníky, co se týče létajících taxi. Automobil uveze až sedm lidí, posádka je co do počtu tedy omezená. Vozidlo by mělo uletět asi 240 kilometrů, pokud se zachová vysoká rychlost 100 kilometrů za hodinu. Vozidlo disponuje několika zajímavostmi, například tím, že jeho design využívá 36 větráků místo větších oběžných kol.

Mohlo by vás zajímat:  Útočníci jsou stále o krok napřed. Klasické metody odstranění nemusí škodlivý kód eliminovat

Větráky vytvářejí za letu menší odpor vzduchu, vozidlo je tak účinnější

Větráčky, které jsou malé, za to je jich velký počet, mohou umožnit létajícímu automobilu lépe létat, protože vytvoří menší odpor vzduchu. V blízké budoucnosti chce firma Lilium vytvořit také startovací prostory na Floridě. Chce postavit 14 malých přístavů, kde se bude moci vzlétávat i přilétat. První testovací let tak vyšel na výbornou a je jen otázkou času, kdy se nám nad hlavami budou prohánět automobily.

Obchodní ředitel uvedl, že cílem létajícího taxi má být přeprava pasažérů mezi jednotlivými městy i regiony. Nechtějí se soustředit pouze na konkrétní místa. Již dnes existuje výrobní závod, který má rozlohu 3 000 metrů. Očekává se, že druhá továrna bude velmi brzy, protože společnost chce vyrábět několik stovek Lilium Jetů ročně.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/technology-57651843