Tesla čelí obvinění z rasové diskriminace svých zaměstnanců. Žaloba se zakládá na stovce stížností

Tesla čelí obvinění z rasové diskriminace svých zaměstnanců. Žaloba se zakládá na stovce stížností

Stát Kalifornie zažaloval Muskovu firmu Tesla. Důvodem je obvinění z diskriminace a obtěžování černošských zaměstnanců. Navíc to není první takové obvinění, kterému se americké soudy věnují.

Tato žaloba byla vyvolána více než stovkou stížností od zaměstnanců. Oddělení, které se zabývá prosazováním zákonů o občanských právech, dle svého vyjádření našlo důkazy, že dělníci byli opakovaně vystaveni rasově motivovaným nadávkám, byla jim přidělována „horší“ práce a měli nižší platy než jejich „bílí“ kolegové. Všechny tyto problémy dohromady vytvářelo nepřátelské prostředí, které je třeba řešit.

Mohlo by vás zajímat:  Parkování auta v létě má několik důležitých pravidel

Žaloba přišla v tu nejnevhodnější dobu

Podrobnosti o žalobě na firmu Tesla ještě nebyly zveřejněny a firma se prozatím k dané věci nevyjádřila. Možná je to tím, že žaloba byla podána opravdu v nevhodnou dobu. V nejbližších dnech se totiž bude konat schůze ohledně cenných papírů a burzy. Tato kauza by firmu mohla pořádně poškodit a snížit tak její hodnotu na trhu. Vše, co k tomu Tesla prozatím řekla, je to, že veškerá obvinění jsou scestná a nezakládají se na pravdě.

Mohlo by vás zajímat:  Ojetý vůz za nízkou cenu nemusí být výhodnou investicí
Zdroj obrázku: Freepik

Zdaleka ne první provinění v této firmě

Toto navíc není první obvinění podobného rázu. Za poslední roky již byla firma několikrát obviněna z rasové diskriminace, sexuálního obtěžování a nekalého jednání. I k tomuto se Tesla vyjádřila a odpověděla na to tím, že se jedná o bývalé zaměstnance, kteří byli propuštění a touto cestou se mstí a chtějí vysoudit nějaké peníze na náhradách. S některými se Tesla vypořádala osobně a vyplatila jim mimosoudně nějaké peníze a se zbytkem odmítají jednat.

Jak to bylo, se asi nedozvíme a ví to jen ti, kterých se daná kauza týká. Nám nezbývá než počkat na verdikt soudu po projednání všech důkazů, což bude určitě nějakou chvíli trvat, jelikož továrna, které se to týká, má přes deset tisíc zaměstnanců.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/business-60330296