Motorola vyvíjí naprosto unikátní telefon. Felix slibuje vertikální rolování a vymazlený displej

Motorola vyvíjí naprosto unikátní telefon. Felix slibuje vertikální rolování a vymazlený displej

Motorola nedávno oznámila, že pracuje na nástupci oblíbeného skládacího telefonu. Nás spíše ale zajímá uniklá informace, podle které by tato společnost měla pracovat na něčem naprosto ojedinělém. Mělo by se jednat o rolovací chytrý telefon, který je označován interně jako Felix.

Zvěsti o rolovacích telefonech už se nějakou dobu ozývají z LG a Oppo. Nově se k nim přidává Motorola, i když prozatím ne oficiálně. Společnost Oppo je prozatím nejdále, protože již v roce 2021 představila funkční prototyp. Nicméně jejich představa o rolovacím telefonu je taková, že bude stejně velký jako smartphony, které známe. Což my bychom si dokázali představit mnohem menší zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Nizozemský antimonopolní úřad vyměřil Applu pokutu 5 milionů eur. Tvrdé sankce rostou každý týden

Vertikální rozšiřování na rozdíl od horizontálního

Motorola se vydává opačnou cestou než společnost Oppo. A podle úniku informací by se měl její rolovací telefon rozšiřovat vertikálně. Nedočkáme se tak něčeho, co ve výsledku bude vypadat jako tablet, ale spíše by měl připomínat dlouhé véčko. Což by nemuselo ve výsledku vůbec vypadat špatně. Rozhodně by to bylo něco, co na trhu ještě není. Podle informací by se tak displej telefonu měl rozšířit ještě o dvě třetiny.

Mohlo by vás zajímat:  Nová technologie dokáže uchovat játra i několik dní. Víc pacientů dostane šanci na život
Zdroj obrázku: Freepik

Na funkčním prototypu by se mělo už pracovat

Jelikož funkční prototyp tohoto kousku ještě nebyl ani vyroben, softwarová stránka se nyní testuje na starším vlajkovém modelu s názvem Motorola Edge 30 Pro. Pokud vše půjde podle plánu a tyto informace se nakonec potvrdí, mohli bychom se dočkat funkčního kusu tak za dva roky. Ale doba je momentálně, jaká je, a chybějící díly jsou problémem po celém světě. Snad to nebude bránit budoucím vývojům.

Cílem modelu Felix je jednoznačně to, aby se ve složeném stavu krásně vešel do každé kapsy a v případě potřeby se jednoduše rozloží a dosáhne rozměrů mobilního telefonu, jak ho známe teď. Nicméně na výsledek si ještě chvíli počkáme, jelikož tento model je teprve v ranné fázi vývoje.

Zdroj: https://www.notebookcheck.net/Motorola-Felix-First-rollable-smartphone-by-Motorola-reported-to-be-in-development.618381.0.html