WhatsApp spouští Cloud API. Především malé firmy tak mohou ještě lépe rozjet business

WhatsApp spouští Cloud API. Především malé firmy tak mohou ještě lépe rozjet business

WhatsApp opět plní titulky článků. Tentokrát se to týká oznámení společnosti, že spouští Cloud API pro podniky z celého světa. Tento vývojářský nástroj se testoval od listopadu loňského roku a nyní je připraven ke spuštění.

Během několika posledních let se společnost soustředila na svou Business Api platformu jako jeden z možných zdrojů příjmů u jinak bezplatné aplikace. Princip je jednoduchý a velké podniky platí WhatsAppu za každou jednu zprávu. V loňském roce bylo zapojeno do necloudové verze několik velkých podniků, jako například Vodafone, BMW, Sears Mexico nebo Iberia Airlines.

Mohlo by vás zajímat:  Jak třídit fotografie, abyste se v nich vyznali i po letech

Cloudová verze všechno urychlí

Cílem cloudové verze je ale nalákat menší podniky a je zde zkrácena doba integrace na několik minut. Firmy do svých backendových systémů jednoduše integrují své API a spolupráce může začít. Pokud vše půjde, jak je naplánováno, tak se malé firmy budou mnohem lépe spojovat s většími počty lidí, a tím své podnikání ještě více nakopnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Firmy si mohou vybrat mezi business aplikací nebo API

Firmy budou dokonce mít na výběr. Pokud nebudou mít zájem o API, pak mohou využít aplikaci WhastApp Business, která byla spuštěna již v roce 2018. Ta je navržena právě pro menší podniky, které se chtějí spojit se svými zákazníky. V této aplikaci dostanou sadu výborných funkcí, které v bezplatné verzi aplikace nenajdeme. Pro představu se jedná o uvítací zprávy automatické rychlé odpovědi, často kladené otázky nebo statistiky.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní antivirový program ochrání v reálném čase před hlavními hrozbami internetu

Za poplatek si dokonce budete moci některé funkce navíc i přidat. Potřebujete spravovat chaty na více zařízeních najednou, potřebujete vygenerovat odkazy na míru? Není problém. Na těchto funkcích a dalších se pracuje a budou představeny v co nejkratší době, a to včetně cen za jejich zprovoznění.

Pokud tedy máte malý podnik a chtěli byste oslovit co nejvíce nových zákazníků, pak tato možnost se jeví jako velmi zajímavá.

Zdroj: https://verloop.io/blog/meta-whatsapp-cloud-api/