Baterii telefonu byste neměli zbytečně přebíjet. Jakmile dosáhne sta procent, měli byste co nejrychleji odpojit telefon od nabíječky. A to je i jedním z důvodů, proč byste neměli nabíjet svůj mobilní telefon přes noc. Dojde zde zpravidla totiž k opravdu velkému přebíjení.
Proč to je problém?
Jelikož telefon i potom, co dosáhne sta procent, nepřestane nabíjet a nabíječka neustále dodává energii. Telefon při dobíjení se tak dostává do fáze, které se říká udržovací nabíjení. A jelikož je do telefonu neustále dodávána energie, dochází k tomu, že baterie se neustále zahřívá. To baterii nenávratně poškozuje a vy výsledku nevydrží tak dlouho, jak by mohla. Zbytečně jí tak ubíráte na životnosti.
Od prvního zapnutí se baterie jenom vybíjí
Jakmile jednou baterii zapnete, už se jenom opotřebovává a je jenom na vás, jak dlouho vám vydrží zdravá. Logicky čím více telefon používáte a jak náročné aplikace používáte, tím více se vybíjí baterie. To ale neznamená, že nemůžete udělat nic pro to, abyste své baterii pomohli vydržet co nejdéle. Existuje hned několik tipů, jak toho dosáhnout, a na ty se ve zbytku článku podíváme.
Jak tedy správně nabíjet baterii?
Rozhodně nikdy nečekejte, až vaše baterie dosáhne čisté nuly. Úplné vybíjení baterie se opravdu silně nedoporučuje a může spíše uškodit. Ideálním rozmezím, kdy byste měli baterii připojit k síti, je něco mezi 35–45 procenty. Dlouhými testy bylo dokázáno, že pokud pravidelně nabíjíte v tomto rozmezí, pak máte vysokou pravděpodobnost, že vaše baterie vydrží zdravá opravdu dlouhou dobu.
Druhým problémem baterií je vysoká teplota, a proto byste se měli pokusit své zařízení udržovat v chladu. Čím vyšší je teplota, ve které se pravidelně baterie nachází, tím více se opotřebovává. Stačí se toho držet a vaše baterie vydrží mnohem déle než dva roky.
Zdroj: https://www.pcmag.com/news/charging-your-phone-overnight-battery-myths-debunked