Webové rozhraní Twitteru nabízí jednoduchost, aplikace zase funkce navíc. Kompromis zajistí vše

Kdo by neznal platformu Twitter, od svého uvedení se stala postupem času součástí online světa a sděluje vše, co se ve světe děje. Je rozdíl, zda používáte webové rozhraní Twitteru, nebo aplikaci. Obě varianty mají svá pro a proti.

Využívání služeb Twitteru prostřednictvím webového rozhraní Twitteru usnadňuje jeho použití v podobě využití celé klávesnice. Samotné zobrazení je také užitečné, jelikož usnadňuje práci s kopírováním a následným vkládáním odkazů na platformu. Není nic jednoduššího než tento způsob práce. Existují samozřejmě také možnosti spravovat Twitter pomocí aplikací, ať už z Androidu, nebo z iOS. Můžeme si zde všimnout rozdílu v použití oproti webovým stránkám.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace pro sledování spánku jsou přínosné, důležité je vybrat správně

Oproti webovému rozhraní aplikace nabízí složitější řešení

Webové rozhraní nabízí jednodušší práci s vkládáním tweetu a jeho dalšími součástmi. Pokud chcete tweetovat v aplikaci, budete muset kliknout na ikonu „+“, která otevře další nabídku, a zde zvolte příslušná média. Přechod na stránku Twitteru z tweetu je také odlišný. Ve webovém rozhraní stačí kliknout na tweet a jste na profilu, kdežto v samotné aplikaci musíte vybrat tweet a poté vybrat jeho název.

Zdroj obrázku: Freepik

Twitter Spaces

V tomto případě stojí mobilní aplikace za to. Na rozdíl od webového rozhraní poskytuje mobilní aplikace možnost mluvit a hostovat v Twitter Spaces. Samotné spuštění je stejně snadné jako odesílání tweetu. Ikona mikrofonu na panelu nástrojů ve spodní části mobilní aplikace vás zavede na speciální stránku určenou k veškerým akcím spojeným s Twitter Spaces.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte fit i během dovolené. Tyhle aplikace rozhýbou i největší lenochy

Některé akce fungují pouze v mobilní aplikaci

Už jsme si ukázali, že některé věci lze využít pouze v mobilní aplikaci. Pokud máte Twitter Blue, můžete použít ověřený profilový obrázek NFT. Nabídka akcí se objeví během úpravy profilového obrázku, ale položka se nezobrazí, když upravujete svůj profilový obrázek ve webové verzi. Nepotřebujete pouze Twitter Blue a NFT, potřebujete také aplikaci.

Patříte-li k častým uživatelům této platformy, doporučujeme využívat obě dvě možnosti správy Twitteru. Každá má své výhody, jak již bylo napsáno.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-twitter-mobile-android-app-different/