S myší je nutné zacházet opatrně. Špatné kliknutí spustí řetězec problémů

Nesprávná manipulace s myší může způsobit hned několik komplikací. Myš patří k základním ovládacím prostředkům počítačů. Co se týče notebooků, ty jsou vybaveny touchpadem, ale většina uživatelů stejně využije spíše služeb myši než touchpadu. Ovládání myši není nikterak složité, ale jak jsme psali, špatnou manipulací hrozí následky.

Jako takový první příklad může posloužit náhodné upuštění souborů, které máte označené a přesouváte je mezi adresáři. Tímto způsobem tak může nezručný uživatel způsobit komplikace v podobě přesunutí určité složky někam jinam, takže se může stát, že byste mohli hledat adresář marně. V druhém případě hrozí selhání systému.

Mohlo by vás zajímat:  Google neumožní ruským kanálům a aplikacím vydělávat na jeho aplikacích. Reaguje tak na napadení Ukrajiny

Mylné kliknutí

Další častou chybou začínajících uživatelů je záměna kliknutí tlačítka. Pokud tedy klikne uživatel místo levého tlačítka pravým, objeví se mu nabídka s různými akcemi. Začínající uživatel může po vyvolání této nabídky začít zmatkovat a omylem zvolit něco z dané nabídky. Nejhorší varianta může nastat v podobě smazání.

Zdroj obrázku: Freepik

Dvojklik místo jednoho kliknutí

V rámci procházení internetových stránek hrozí nebezpečí, kdy místo jednoho kliknutí provedete dvojklik a můžete tak navštívit jinou stránku, než jakou jste původně chtěli. Toto je ta schůdnější varianta, ale v případě správy internetového bankovnictví nebo nějakého webového rozhraní, správy e-shopu atd. může dojít k různým komplikacím. Stejně tak i v různých dokumentech ve Wordu nebo Excelu.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci odhalili, proč se na mokrých prstech objevují varhánky. Tento jev má překvapivě praktický důvod

Náhodné zvýraznění a smazání

Jak už jsme nastínili o práci v dokumentech, zde hrozí hlavně označení určité části textu a následné smazání. Klasickým úkonem bývá označení, vědomé smazání, zvýrazňování a další úpravy spojené s prací v těchto dokumentech. V rukou amatéra ale může hrozit smazání některých z důležitých částí textu.

Proto nejlepší věc, co můžete udělat, je naučit dotyčnou osobu s myší správně manipulovat. Můžete si také své dokumenty uložit ve složce pod heslem nebo dokumenty uložit například na cloud.

Zdroj: https://www.computerhope.com/issues/ch001693.htm