Indie zakázala dovoz dronů do země. Razantní krok má podpořit místní ekonomiku

Indie zakázala dovoz dronů do země. Razantní krok má podpořit místní ekonomiku

Minulou středu Indická vláda zakázala dovoz jakýchkoliv zahraničních dronů s výjimkou těch, které dostanou povolení. Tento zákaz byl vydán na podporu domácí výroby těchto zařízení.

Od minulého týdne je do Indie zakázáno dovážet všechny drony, kromě těch, jež jsou určeny na obranu a bezpečnost, a ty pro výzkumné účely. A i pro tyto výjimky bude potřeba doložit patřičná povolení, která budou schvalována vládou. Co se samotných součástek týče, ty byly ze zákazu vyjmuty úplně, a je tak dovoleno je přivážet do země bez jakýchkoliv podmínek.

Mohlo by vás zajímat:  Stadion ve tvaru obrovského stanu vyroste v Kataru

Drony ze zahraničí jedině s platnou povolenkou a výjimkou

Vládní subjekty a vzdělávací instituce, které jsou uznány ústředím nebo vládou, mají již zmíněnou výjimku a bude jim dovoz dronů ze zahraničí povolen po vzájemné konzultaci s úřady. Také drony, které mají plnit obrannou nebo bezpečnostní službu zemi, mohou být dovezeny z jiných států. Tento zákaz byl vydán na pokyn ministerstva civilního letectví kvůli propagaci domácích výrobků, které budou mít značku Made in India.

Zdroj obrázku: Pixabay

Indie má s drony velké plány do budoucna

Jelikož má Indie s drony velké plány, nemůžeme se divit tomu, že si chrání svůj píseček. Čím dál tím více služeb je v této zemi poskytováno právě za pomoci těchto strojů. Největší boom zažily pravděpodobně minulý rok, kdy se pomocí dronů začaly po indii rozvážet vakcíny. Lidem, kteří jsou nakažení nějakou nemocí, kvůli které se nemohou dostavit pro léky osobně, je distribuován lék dronem. Kromě toho se drony více používají k přepravám menších zásilek na místa, která jsou špatně dostupná.

Mohlo by vás zajímat:  Zabavte děti před Vánoci tematicky. S těmito aplikacemi jim uteče čekání na Ježíška rychleji

Je to rozhodně velké rozhodnutí a má svá opodstatnění, jelikož asi polovina všech dronů v této obrovské zemi byla dovážena. S tím se teď indická vláda rozhodla něco udělat a zavádí pravidla výhodnější pro ekonomiku vlastní země.

Zdroj: https://www.business-standard.com/article/economy-policy/govt-bans-import-of-foreign-manufactured-drones-with-immediate-effect-122020901824_1.html