Většina lidí ho nedá z ruky ani v noci. Telefon před spaním je přitom nejhorší nápad

Pokud chodíte spát s telefonem, pak byste měli pravděpodobně přestat. Protože tento návyk ovlivňuje mimo jiné kvalitu spánku. Expertka, která se věnuje spánkové medicíně, se k tomuto tématu vyjádřila a vysvětlila, proč bychom před spaním telefon neměli používat.

Jaký vliv má telefon na spánek?

Smartphony jsou vyrobeny pro to, aby nám usnadnily a zefektivnily život. Zároveň nám poskytují zábavu a dokážeme díky nim získat potřebné informace. Jenže je pro nás dost obtížné se z tohoto světa neustále zapnutých telefonů dostat a to nám škodí hned z několika důvodů.

Naše mysl neustále pracuje

Když se rozhodneme, že je čas jít spát, měli bychom vypnout hlavu a jít si lehnout. Jenže snad většina z nás si před spaním zkontroluje svůj telefon a přijímá další informace. Tím stimulujeme mozek a spánek oddalujeme. Instagram, Facebook, nějaké novinky nebo pracovní maily, a náš mozek je zase nastartovaný.

Mohlo by vás zajímat:  Google Assistant zažene nudu. Odpověď najde i na nejbizarnější otázky
Zdroj obrázku: Freepik

Vliv modrého světla z našeho displeje

Už je i dokázané, že modré světlo, které vyzařuje z displeje, není vhodné pro zdravý spánek. Je to umělá barva, která dokáže napodobit denní světlo, a to může způsobovat to, že se nám nebude chtít spát nebo nebudeme moci usnout. Což zrovna není to, co bychom před spaním chtěli. Ale abychom nezmiňovali jen to špatné. Pokud naposledy použijete telefon přibližně dvě hodiny před spaním, pak by vám to se spánkem mělo dokonce pomoci!

Můžete narazit na obsah, který vás rozhodí

Před spaním byste měli být co nejvíce zrelaxovaní, čehož nedocílíte, když si budete projíždět sociální sítě a najednou narazíte na příspěvek, který vás rozčílí. Tím se u vás objeví více stresu a ten není nejlepší společník pro spánek.

Jak jsme již zmínili, pokud musíte používat telefon i v noci, pak se pokuste jej použít naposledy dvě hodiny předtím, než půjdete spát. To je ta nejvhodnější doba, což bylo i v několika výzkumech prokázáno.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/put-the-phone-away-3-reasons-why-looking-at-it-before-bed-is-a-bad-habit/