Myši s otvory jsou lehčí a oblíbené mezi hráči

Stolní počítače se ovládají klávesnicímyší. Notebooky lze ovládat touchpadem kromě myši, ale myš plnohodnotně nenahradí. Stejně jako počítače, operační systémy, tak i samotné myši ušly dlouhou cestu, co se týče vývoje. Na trhu je obrovská škála nabídky myší. Pokud patříte ke hráčům, pak jistě víte, jak důležitou roli hraje kvalitní myš. V posledních letech vám jistě neuniklo uvedení nového typu designu herních myší. Tyto myši jsou specifické tím, že na sobě mají otvory. K čemu slouží?

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu ojetého auta se nabízí několik možných variant

Jedná se vždy o herní myši?

V drtivé většině případů ano, ale neznamená to, že ji nelze využit i pro běžné účely. Svůj účel splní i mimo hraní her. Dlouhou dobu však platilo pravidlo, že těžší myši byly prosazovány pro hraní her. Některé značky dokonce nabízely i závaží. Děrované myši získávaly na popularitě na konci přelomu desetiletí. Influenceři propagovali herní myši s otvory. Tradice pokračovala v roce 2020 i o rok později, kdy někteří stojí za tím, že se jedná o největší pokrok od dob, kdy se přešlo od gumových kuliček k optickým senzorům.

Mohlo by vás zajímat:  Základní vybavení elektronika – co je potřeba?
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Ne nadarmo se říká „sto lidí, sto chutí“ a toto tvrzení zde platí dvojnásob. Některým bude tento typ myši vyhovovat, jiným zase ne, jelikož jsou zde stále zastánci těžších myší, které lépe padnou do ruky. Kromě váhy jsou zde také problémy spojené s otvory. Tyto díry usnadňují vstup nečistotám dovnitř příslušenství. Také to dělá z tohoto typu myši velice zranitelné místo při potencionálním kontaktu s vodou.

Změna hmotnosti myši

Snížení hmotnosti myši nemusí probíhat pouze tímto způsobem. Snížení hmotnosti může probíhat prostřednictvím změny materiálu. Zvýšení hmotnosti lze dosáhnout použitím různého závaží.

Mohlo by vás zajímat:  Osolená voda se začne vařit rychleji než voda bez přidané soli

Donedávna by si tohoto trendu málokdo všiml. Obecně platí fakt, že těžší myši jsou lepší variantou pro hraní. Nicméně v poslední době se začaly objevovat virální videa, kde je propagace právě těchto myší.

Zdroj: https://computerinfobits.com/why-do-gaming-mice-have-holes/