iPhone 15 Pro Max překvapí špičkovým výkonem a vylepšeným fotoaparátem

Už je to několik dní, kdy společnost Apple měla konferenci, kde představila své nejnovější kousky. Na první pohled iPhone 15 Pro Max vypadá podobně, jako jeho předchůdce, ve skutečnosti v sobě skrývá daleko více. Určitě patří k nejlepšímu iPhonu, jaký si můžete nyní pořídit, jak moc se ale liší od svého předchůdce?

samotná konstrukce vypovídá o změně. iPhone 15 Pro Max přichází s novinkou. Vůbec poprvé jeho telefon má titanový rám. Díky tomuto materiálu tak má nejodolnější tělo a nejtenčí rámečky ze všech dosud vydaných iPhonů. Kromě odolnosti vůči poškození má titan vyšší odolnost vůči korozi, vyšší bod tání. Nejnovější iPhone je tak o něco tenčí než jeho předchůdce.

Mohlo by vás zajímat:  Nenaleťte při online nakupování. Podvodníci jsou stále protřelejší, typické znaky je ale prozradí

Fyzická vylepšení

iPhone 15 Pro Max přichází s novinkou. Tlačítko určené pro přepínání normálního/tichého režimu je nahrazeno novým tlačítkem „Action“. Tlačítko Action lze přizpůsobit dle vašeho výběru, například Fotoaparát nebo spuštění vlastního zástupce. Výchozí nastavení tlačítka plní funkci předchozího přepínače.

Novinkou u této řady je 5x periskopický teleobjektiv. Rozšířený rozsah zoomu zlepšuje výsledky fotek v podobě čistších snímků vzdálených objektů. Konkurence z řad Samsung nabízí 10x optický zoom, ale ve srovnání s předchozím modelem se jedná o vítanou změnu. iPhone Pro Max 14 se spoléhal pouze na digitální zoom.

Mohlo by vás zajímat:  Věděli jste, kolik se toho pes může naučit? Překvapí vás, co dokáže
Zdroj obrázku: Freepik

USB-C a čip

Kvůli nařízení EU byl iPhone nucen přejít na USB-C z Lightning portů. V celkovém výsledku iPhone 15 Pro Max dokáže přenášet data rychlostí 10 Gbps (USB 3.1), kdežto předchozí model dosáhl rychlosti pouze 480 Mbps (USB 2.0).

Další novinkou je nový čip A17 Pro, který je o 10 procent rychlejší (CPU) a efektivnější než předchozí A16 Bionic. Čip obsahuje také o 20 % rychlejší GPU, což umožňuje spouštět nejnáročnější hry určené pro chytré telefony.

Mohlo by vás zajímat:  Neregistrovaným uživatelům umožňuje Twitter omezené zobrazení obsahu

Lepší paměť a větší kapacita úložiště

Nejnovější paměť se dodává s velikostí 8 GB RAM, což je o 2 GB více než doposud. Mobil je zase o něco více výkonnější. Tuto novinu přivítají zejména hráči mobilních her.

Kapacita úložiště ve srovnání s předchozí řadou začíná od 256 GB. Celé to dává smysl, jelikož pořizování fotografií s 48MP zabere daleko více místa než předchozí řada.

Zdroj: https://www.phonearena.com/reviews/iphone-15-pro-max-vs-iphone-15-pro_id5801