Mapy Google slaví velký milník

Mapy Google slaví velký milník

Mobilní aplikace mapy Google slaví velký úspěch. Existuje velmi málo aplikací, které by se mohly chlubit více než 10 miliardami instalací. A to se povedlo právě mapách od Google. Mapy se tak dostaly do seznamu nejvíce stahovaných aplikací na celém světě. Určitě o mapách slyšel každý z nás, mnoho z nás je také používá ke každodennímu životu.

Dnes už to nejsou jen mapy, ale aplikace využijete v mnoha ohledech

Mapy Google už nejsou jen mapy, podle kterých snadno dojdete nebo dojedete z bodu A do bodu B. Dnes je to velmi univerzální aplikace, kterou využijete každý den. Pokud chcete navštívit nové místo, můžete si ho snadno do aplikace uložit, abyste na něj nezapomněli. Můžete tu najít nejen nejbližší restaurace, ale také čerpací stanice a další místa, která byste v klasických mapách jen těžko našli.

Mohlo by vás zajímat:  Po koupi nového telefonu je nutné udělat několik kroků. Ušetří zbytečné problémy

Mapy Google se nedávno připojili ke službám Google Play a Youtube. Co to znamená? Vytvořila se tak skupina aplikací, které mají více než 10 miliard instalací na zařízeních. Je to o něco více, než je samotných lidí na zemí, což se považuje za obrovský úspěch. Počítá se každé zařízení, na kterém byly Mapy Google nainstalovány. V jedné domácnosti to tak mohou být například 4-5 zařízení.

Mapy Google se přes hranici dostaly během krátké doby

Služby Google tuto hranici překročily v červenci roku 2020. Youtube slavil úspěch před několika měsíci a Mapy Google se na vrchol dostaly během krátké chvíle. V březnu 2019 bylo zaznamenáno pouze 5 miliard instalací, na vrchol se tak aplikace dostala během neuvěřitelného 2,5 roku. Je to velmi krátká doba, během které ale vývojáři dokázali z obyčejných map udělat aplikaci, kterou používá miliony lidí na celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Smazání vlastního YouTube kanálu je velký krok. S naším návodem bude o mnoho jednodušší

V některých telefonech už tuto aplikaci najdete předinstalovanou, takže se výsledky mohou jevit jako nerelevantní. Pravdou ale je, že i tak aplikaci mnoho lidí používá a už si nestahuje žádnou jinou. Existuje velmi velká skupina aplikací, které dosáhly milníku 5 miliard stažení a instalací.

Zdroj: https://www.businessinsider.in/tech/news/googles-birthday-heres-a-look-at-the-significant-milestones-in-googles-23-year-history/articleshow/86552451.cms