Vybrat správnou velikost televize nemusí být oříšek. S trochou matematiky najdete tu nejlepší

Vybrat správnou velikost televize nemusí být oříšek. S trochou matematiky najdete tu nejlepší

Pokud se chystáte koupit domů novou televizi, ale nejste si jistí, jak velká by měla být, pak se na chvilku zdržte u našeho článku. Uvidíte, že jen za pomoci trochy matematiky se dopracujete k té nejvhodnější velikosti právě k vám do bytu nebo domu.

Při výběru televize se člověk musí řídit i vlastním rozumem. Ono dávno neplatí, že čím je televize větší, tím je lepší. Pokud máte obrovskou televizi a sedíte u ní příliš blízko, pak to pro vaše oči nebude to pravé. Navíc budete brzy unavení. Naštěstí existují jednoduché výpočty, díky kterým si můžeme vybrat správně velkou televizi, která se k nám bude přesně hodit.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nastavení a umístění routeru zlepší internetové připojení

Jak tedy změřit správnou velikost televize do pokoje?

Podle expertů bychom měli mít při sledování v zorném poli asi 30stupňový oblouk, pro lepší zážitek dokonce 40. To platí pro televizory s rozlišením 1080p, pokud jde o nyní více rozšířené 4K televizory, pak by měl být úhel ještě větší. Správná vzdálenost, která by měla být mezi vámi a televizorem, se rovná asi 1,4násobku uhlopříčky. Správnou vzdálenost si tedy dokážete zajisté sami správně spočítat.

Zdroj obrázku: Freepik

Před koupí zkuste použít šablonu

Pokud si ani výpočtem nejste pořád úplně jistí, pak si zkuste na místo, kam máte v plánu televizi umístit, přiložit šablonu. Vyrobit takovou šablonu určitě nebude nic složitého a vystačíte si s obyčejným papírem. Takto budete mít opravdu tu nejlepší představu o tom, jak bude televize v pokoji vypadat a zda vám vzdálenost vyhovuje. Dokonce se dnes již dají sehnat televizní plakáty, které mají rozměry podle nejrozšířenějších velikostí televizí.

Mohlo by vás zajímat:  Hackeři nově cílí na ChatGPT účty, bránit se lze prevencí

Teď už byste měli být připraveni na nákup nové televize. Pak už vás čeká jen správné umístění a instalace a samozřejmě velmi důležitá kalibrace. Tou už vás ale každá televize provede sama tak, abyste měli ve výsledku nejlepší zážitek z dívání na své oblíbené seriály a filmy.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-choose-the-right-tv-screen-size