Vybrat správnou velikost televize nemusí být oříšek. S trochou matematiky najdete tu nejlepší

Pokud se chystáte koupit domů novou televizi, ale nejste si jistí, jak velká by měla být, pak se na chvilku zdržte u našeho článku. Uvidíte, že jen za pomoci trochy matematiky se dopracujete k té nejvhodnější velikosti právě k vám do bytu nebo domu.

Při výběru televize se člověk musí řídit i vlastním rozumem. Ono dávno neplatí, že čím je televize větší, tím je lepší. Pokud máte obrovskou televizi a sedíte u ní příliš blízko, pak to pro vaše oči nebude to pravé. Navíc budete brzy unavení. Naštěstí existují jednoduché výpočty, díky kterým si můžeme vybrat správně velkou televizi, která se k nám bude přesně hodit.

Jak tedy změřit správnou velikost televize do pokoje?

Podle expertů bychom měli mít při sledování v zorném poli asi 30stupňový oblouk, pro lepší zážitek dokonce 40. To platí pro televizory s rozlišením 1080p, pokud jde o nyní více rozšířené 4K televizory, pak by měl být úhel ještě větší. Správná vzdálenost, která by měla být mezi vámi a televizorem, se rovná asi 1,4násobku uhlopříčky. Správnou vzdálenost si tedy dokážete zajisté sami správně spočítat.

Mohlo by vás zajímat:  Zoom nabírá na popularitě. Přinášíme tipy, díky kterým proběhnou videohovory na jedničku
Zdroj obrázku: Freepik

Před koupí zkuste použít šablonu

Pokud si ani výpočtem nejste pořád úplně jistí, pak si zkuste na místo, kam máte v plánu televizi umístit, přiložit šablonu. Vyrobit takovou šablonu určitě nebude nic složitého a vystačíte si s obyčejným papírem. Takto budete mít opravdu tu nejlepší představu o tom, jak bude televize v pokoji vypadat a zda vám vzdálenost vyhovuje. Dokonce se dnes již dají sehnat televizní plakáty, které mají rozměry podle nejrozšířenějších velikostí televizí.

Teď už byste měli být připraveni na nákup nové televize. Pak už vás čeká jen správné umístění a instalace a samozřejmě velmi důležitá kalibrace. Tou už vás ale každá televize provede sama tak, abyste měli ve výsledku nejlepší zážitek z dívání na své oblíbené seriály a filmy.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-choose-the-right-tv-screen-size