Vybrat ovladač pro hraní na PC nemusí být snadné. Připojit jde i ovladač pro konzoli

Vybrat ovladač pro hraní na PC nemusí být snadné. Připojit jde i ovladač pro konzoli

Chystáte se pořídit si nový herní ovladač k počítači? Na trhu je jich opravdu hromada a vybrat si ten správný není jednoduché. My se vám dneska pokusíme s tímto problémem maličko pomoci.

Pro připojení k vašemu PC můžete použít i konzolový ovladač. Pokud tedy máte doma i konzoli a ovladač, na který jste zvyklý, pak není problém jej jednoduše spárovat s počítačem a hrát na něm.

  • Ovladače pro Xbox – Tyto ovladače jsou prakticky okamžitě kompatibilní s jakýmkoliv počítačem, který běží na operačním systému Windows 10 a 11. Po zapojení do USB portu je ihned připraven ke hraní. Navíc pokud je vyroben ovladač v roce 2017 a dříve, pak je možné hrát i bez kabelu za pomoci Bluetooth.
  • Ovladače pro Playstation – Pokud doma vlastníte Playstation 4 nebo novější pětku, pak ani s těmito ovladači nebude problém. Stačí je připojit pomocí kabelu. S podporou je to poněkud horší než s ovladači pro Xbox, ale například u Epic launcheru nebo Steamu je připojení snadné a ovladače budou šlapat jako hodinky.
  • Ovladače pro Nintendo – Bohužel nejhorší volba ze všech tří konzolových ovladačů. Propojení je možné pomocí kabelu, ale podpora je mizerná. Existuje ale verze ovladače jménem Switch Pro Controller, který už je na tom mnohem lépe, a většina počítačových her s ním bude bez problému spolupracovat.
Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence v podobě ChatGPT nedokáže nahradit lékařskou diagnostiku
Zdroj obrázku: Freepik

Ovladače firem třetích stran

Samozřejmě výrobou herních ovladačů se nezabývají jen konzolové firmy, ale také spousta dalších. Navíc výběr je opravdu obrovský a takový herní ovladač se dá pořídit od pár stovek po několik tisíc. To už záleží na značce, designu a funkcích, které daný ovladač umí. Jak jsme již zmínili, výběr je opravdu obrovský a při nákupu byste se měli řídit nejen okem, ale také recenzemi na internetu. Spokojení uživatelé dokážou produkt okomentovat mnohem lépe než obyčejný obrázek v obchodě.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-pc-gaming-controller/