Recyklace elektroniky je pro planetu důležitá. Velké firmy jí jdou samy naproti

Recyklace elektroniky je pro planetu důležitá. Velké firmy jí jdou samy naproti

Chystáte se vyhodit váš starý počítač, tiskárnu nebo telefon? Buďte ohleduplní k přírodě a pokuste se tyto věci vyhodit tam, kam patří. Dnes si ukážeme, jakým způsobem se tato stará technologie likviduje šetrně k životnímu prostředí.

Po celém světe je ohromné množství elektroodpadu a rozhodně to neprospívá naší planetě. Dokonce je tento odpad nebezpečný kvůli změnám klimatu. Toxické kovy a plasty se mohou po čase dostávat do půdy, vody nebo do vzduchu. Proto bychom měli přemýšlet, jak se tohoto dopadu zbavujeme, a měli bychom ho zlikvidovat hlavně co nejlepším způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Strom v Bělehradě, který je tekutý. Bude chránit ovzduší

Apple Trade In

Pokud vlastníte nějaké zařízení Apple, pak tato firma nabízí hned několik možností, jak recyklovat její staré zařízení. Pokud je zařízení, kterého se zbavujete, stále ještě provozuschopné, pak jej doneste na pobočku, kde za něj dostanete dárkovou kartu. Pokud je nefunkční, pak opět stačí donést zařízení na jakoukoliv pobočku, kde si jej převezmou a zdarma jej zrecyklují za vás.

Amazon a jeho recyklační program

I Amazon myslí na naše životní prostředí, a proto jakoukoliv elektroniku jejich značky můžete donést nebo poslat některou dopravní společností, se kterou spolupracuje, a to zcela zdarma. Veškeré další úkony, které se týkají recyklace, pak již provedou za vás.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování ekologicky: elektromobil, ale i dostupnější možnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Best Buy

Tato společnost se u nás sice neobjevuje, ale má bezkonkurenčně nejlepší recyklační program široko daleko. Na jejich webové stránce si můžete sami přečíst, co spadá do zboží, které se dá recyklovat. Je zde omezení na tři položky denně, které za vás zdarma recyklují. Za některé navíc dostanete slevovou nebo dárkovou poukázku na nákup v jejich sítích obchodů. Takže jak sami vidíte, tříděním a recyklováním si vlastně můžete polepšit i vy sami.

I v našich končinách je recyklace důležitá, a proto i u nás prodejci elektroniky přijímají některé druhy zařízení. Například Datart vám zdarma odveze a ekologicky zlikviduje výrobek, pokud si u něj zakoupíte nový.

Zdroj: https://www.iberdrola.com/sustainability/what-is-e-waste