S nekvalitním zvukem v telefonu nebo počítači se nemusíte smířit. Opravit jde několika způsoby

S nekvalitním zvukem v telefonu nebo počítači se nemusíte smířit. Opravit jde několika způsoby

Pokud se snažíte poslouchat hudbu na svém telefonu nebo počítači, ale místo oblíbené písně se na vás linou jen tlumené, zkreslené, nebo dokonce práskavé zvuky, pak byste si měli přečíst náš dnešní článek. Podíváme se, co se s těmito problémy dá dělat.

Snižte hlasitost

Některé reproduktory nejsou tak výkonné, jak se mohou na začátku tvářit. A pokud se zvuk při vysoké hlasitosti zkresluje nebo dokonce deformuje, pak je možné, že reproduktor jenom nemá dostatečný výkon. Pokud snížení hlasitosti pomohlo, tak se budete muset smířit s tím, že není dostatečně výkonný, a budete se muset v hlasitosti omezit dle jeho schopností.

Přepněte zařízení do jiného portu

Pokud je to jenom trochu možné, pak zkuste ve svém počítači jiný port. Jestliže je zvuk po zapojení do jiného portu lepší, pak je problém přímo v desce nebo zvukové kartě. To se dá řešit samozřejmě jenom jedinou možností, a to zakoupením nové zvukové karty, jestliže taková možnost existuje.

Mohlo by vás zajímat:  Přenosná elektrárna nabije notebook i větší zařízení. Při koupi je ale nutné zohlednit několik parametrů
Zdroj obrázku: Freepik

Upravte si ekvalizér pro vylepšení zvuku

Spousta počítačů i telefonů má k dispozici několik možností, jak si vylepšit zvuk za pomoci softwaru. Nicméně pokud jste laik a moc těmto nastavením nerozumíte, tak svému zvuku ve více případech ublížíte. Buďto si můžete stáhnout sami nějaký software pro úpravu zvuku, nebo se můžete spokojit s těmi, které jsou předinstalovány ve vašem zařízení. I ty, které tam jsou, by vám měly poskytnout dostatek prostoru.

Odpojte všechna zařízení Bluetooth

Někteří uživatelé hlásili nezávisle na sobě problém se zvukem, když měli připojeno více Bluetooth zařízení. Odstraňte tedy všechna zařízení, která jste v minulosti připojili. Tato připojená zařízení mohou totiž způsobovat to, že zvuk se začíná zkreslovat. Jedná se ovšem o problém, který se objevuje zřídkakdy. Nicméně je to jedna z možností a neměla by zde chybět.

Mohlo by vás zajímat:  Bezpečnostní rizika online prostředí se týkají i mladých a technicky zdatných uživatelů

Samozřejmě si nezapomeňte zkontrolovat, zda není vaše zařízení nějak poškozeno. Například pádem, prachem nebo vodou.

Zdroj: https://www.techradar.com/news/5-easy-ways-to-improve-the-sound-quality-on-your-phone