Vybitý mobil? Díky těmto metodám to nebude problém

Vybitý mobil? Díky těmto metodám to nebude problém

Už se chystáte vyrazit ven a najednou zjistíte, že máte telefon nabitý jen na 20 %? To se stává poměrně často, protože moderní smartphony je obvykle potřeba nabíjet alespoň jednou denně. Když k tomu připočteme množství povinností, na které musíme každý den myslet, není divu, že nabít telefon občas zapomeneme. Níže si vysvětlíme, jak telefon rychle nabít na poslední chvíli.

V časovém presu použijte powerbanku

Existuje mnoho způsobů, jak rychle nabít telefon – ty nejlepší z nich najdete v této příručce. Pokud však opravdu nemáte čas a máte doslova jen pět minut na to, abyste opustili byt (a tak logicky ztratili přístup k zásuvkám), jednoduše použijte powerbanku.

Opravdu se vyplatí pořídit si alespoň jednu powerbanku. Jen ji nezapomeňte mít nabitou. Pro nejrychlejší nabíjení je nejlepší kabelová powerbanka s dobrým výkonem (např. 20 W). Můžete si ji vzít s sebou do auta i do kabelky a pomalu, ale efektivně dobít svůj smartphone.

Mohlo by vás zajímat:  Vyresetovat asistent Alexa v zařízení Echo se vyplatí. Všechna data zůstanou v bezpečí

Metoda 1: Použijte nejrychlejší kabelovou nabíječku podporovanou vaším mobilem

Rychlost nabíjení je primárně ovlivněna dvěma věcmi: výkonem nabíječky a maximálním výkonem podporovaným telefonem. Nabíjení pomocí zásuvné nabíječky bude vždy rychlejší než nabíjení pomocí USB kabelu (např. z notebooku). Obvykle je to také rychlejší než nabíjení pomocí powerbanky. Samozřejmě není nabíječka jako nabíječka – najdeme nabíječky s výkonem 15 W, ale také s výkonem až 60 W.

Pokud však máte starý smartphone, který podporuje nabíjení s maximálním výkonem 20 W, tak na nezáleží, zda použijeme 20 W nebo 50 W nabíječku, protože účinek bude stejný. Pro optimální rychlost nabíjení by se však výkon nabíječky měl rovnat alespoň maximálnímu podporovanému výkonu.

Metoda 2: Letový režim

Během nabíjení bychom telefon vůbec neměli používat, natož spouštět hry a další aplikace náročné na energii. Pro urychlení nabíjení vypněte všechny druhy „doplňků“ jako je Wi-Fi nebo Bluetooth, které ovlivňují životnost baterie. Pro větší pohodlí můžete rovnou zapnout tzv. letový režim, který vypne nejen Wi-Fi a Bluetooth, ale i mobilní síť a telefon se tak bude nabíjet o dost rychleji. Dobrým řešením je také na dobu nabíjení telefon zcela vypnout.