Baterie v telefonu vydrží déle díky jednoduchému nastavení. Nabíjet už nebude potřeba tak často

Chytré telefony nabízí čím dál tím více zábavy a možností, než tomu bývalo dříve. Můžete se zabavit během dlouhého cestování, marodění nebo jej použít jen tak pro zahnání nudy. Čím více jej ale používáme, tím více se zařízení vybíjí, a tím se zkracuje i životnost baterie. Existují však možnosti, jak dostat z baterie co největší potenciál, a oddálit tak i čas, kdy bude potřeba nabít telefon.

Ztlumte jas

Můžete začít tím, že snížíte jas alespoň na úroveň poloviny nebo níže pro životnost baterie. Tento ovládací prvek můžete najít v nastavení nebo možnostech, někdy stačí stáhnout lištu na displeji a nastavit si úroveň jasu. U iPhonu je tato možnost právě za pomoci stáhnutí lišty v pravém horním rohu.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s propojením telefonu s Android Auto mohou mít několik řešení

Mnoho Android zařízení má povolený adaptivní jas a během používání se učí využívat vaše preference. Pokud jste frustrovaní změnami jasu, můžete tyto preference vymazat sami a nastavit si tak vlastní úroveň. Stačí najet do Nastavení -> Aplikace -> Zdravotní služby zařízení -> Skladování -> Vymazat mezipaměť. U iPhonu najeďte do Nastavení -> Dostupnost -> Displej a velikost textu -> Automatický jas.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte režim úspory

Režim nízké spotřeby je velice užitečnou formou úspory baterie, ale určitě vás nebude donekonečna bavit zapínat a vypínat tuto funkci manuálně. Některé přístroje zapnou tuto možnost, když se hranice baterie dostane na úroveň 20 %. U Android zařízení můžete zvolit možnost Adaptivní baterie, která může prodloužit životnost baterie, stačí najet do Nastavení -> Péče o baterii a zařízení -> Baterie –> Režim napájení. Na iPhonu najdete přepínač v Nastavení -> Baterie -> Režim nízké spotřeby nebo přetáhnutím lišty.

Mohlo by vás zajímat:  Díky ViVeTool získá každý uživatel Windows 11 přístup k nejnovějším funkcím ve vývoji

Omezte push notifikace

Ušetřit baterii můžete také omezením zasílání push notifikací. Nejde ani tak o zasílání, jako spíše o získávání neustálých dat z internetu, zda neproběhla aktualizace novinek, e-mailů, výsledků, nebo aktualizace her. U obou operačních systémů stačí najet do Nastavení -> Oznámení.

Zdroj: https://myrepublic.net/sg/blog/10-ways-to-make-your-phone-battery-last-longer/