Fotky a videa v telefonu jde jednoduše schovat. Zabezpečená složka všechna citlivá data ochrání

Fotky a videa v telefonu jde jednoduše schovat. Zabezpečená složka všechna citlivá data ochrání

Máte na svém chytrém telefonu obrázky a videa citlivého charakteru? Pak pravděpodobně nechcete, aby se k nim dostal někdo cizí. Pro tyto případy si můžete vytvořit zabezpečenou složku. Zabere to pár minut a vaše data budou v mnohem větším bezpečí.

Jak na uzamčenou složku ve Fotkách Google?

Na začátek je nutno říci, že Fotky Google sice umožňují vytvořit zabezpečenou složku, ale uložit do ní můžete pouze soubory ve svém zařízení. Pokud tedy máte ve Fotkách Google automatické zálohování, tak z něj budou vynechány právě soubory z této složky. Zároveň si musíte dát pozor na to, že pokud smažete složku se soukromými soubory z telefonu, tak bude nenávratně smazána, jelikož jak jsme zmínili, ta se nezálohuje.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodná oznámení od Office 365. Na co si dávat pozor?
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytvořit uzamčenou složku?

Otevřete aplikaci Fotky Google a vyberte možnost Knihovna. V dolní části obrazovky zvolte Nástroje. Tady už na vás čeká možnost Uzamčená složka, kterou když vyberete, spustí se vám proces nastavení. Nastavte vše, jak potřebujete a chcete, a můžete se pustit do přesunu souborů. To uděláte jednoduše tak, že zvolené soubory označíte a vyberete možnost odeslání právě do této zabezpečené složky.

Zabezpečená složka pro zařízení Samsung

Pokud jste majitelem telefonu Samsung, pak pro vás máme skvělou zprávu. Jako jeden z mála výrobců nabízí tuto službu jako samotnou systémovou aplikaci. Podpora zabezpečené složky přichází od řady S6. Funkci aktivujete jednoduše tak, že v nastavení vyberete Biometrie a zabezpečení, kde najdete možnost Zabezpečená složka. Poté, co odsouhlasíte podmínky užívání, dostanete možnost si složku vytvořit a zabezpečit podle svého uvážení. Můžete ji zabezpečit heslem, kódem PIN nebo vzorem.

Mohlo by vás zajímat:  Po koupi nového telefonu je nutné udělat několik kroků. Ušetří zbytečné problémy

Teď už budou vaše soukromá a citlivá data v bezpečí a nedostane se k nim nikdo neoprávněný. K těmto složkám bude mít přístup pouze ten, kdo zná heslo.

Zdroj: https://www.pocket-lint.com/apps/news/google/158926-how-to-set-up-and-use-google-photos-locked-folder-to-hide-sensitive-pics