Ujistěte se, že vaše webkamera funguje. Zvládne to i začátečník!

Ujistěte se, že vaše webkamera funguje. Zvládne to i začátečník!

Žijeme v době online schůzek, ať už jde o Zoom, Microsoft Teams nebo Google Meet. Přes tyto platformy můžeme pořádat konference, webináře apod. Pokud s tímto typem schůzek teprve začínáte, možná jste si už položili otázku: Jak zkontrolovat, jestli webová kamera funguje? V tomto článku se dozvíte dva nejjednodušší způsoby, jak na to.

Kde se webkamera nachází?

Drtivá většina notebooků a laptopů webovou kameru má, ale často je nevyužíváme naplno jak bychom mohli. Kamery jsou nejčastěji zabudované přímo do vašeho zařízení, viditelné pouze jako malá kruhová čočka, která je umístěná těsně nad obrazovkou nebo monitorem zařízení. Kameru lze však zakoupit také samostatně a připojit k počítači pomocí USB.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jak zablokovat nebo odblokovat uživatele na Twitchi

Online test webkamery

Bez ohledu na to, zda máte počítač se systémem Windows nebo Mac, jsou testy webových kamer opravdu snadné. Jednou z možností je použít některý z mnoha bezplatných online testovacích webů. Patří mezi ně např. webcammictest.com, webcamtests.com nebo třeba onlinemictest.com. Další najdete, když do vyhledávače zadáte heslo „webcam test“. Postup je opravdu jednoduchý:

  1. Otevřete webový prohlížeč.
  2. Do adresního řádku zadejte název požadovaného webu.
  3. Klikněte na tlačítko „Zkontrolovat webkameru (angl. check my webcam)“.
  4. Až se zobrazí vyskakovací okno s oprávněním, dejte „Povolit (allow)“.
  5. Zdroj vaší webkamery by se poté měl objevit v černém rámečku na pravé straně stránky, což znamená, že kamera funguje.
Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jestli váš Netflix účet používá i někdo jiný. V přístupu mu lze snadno zabránit

Offline test webkamery

Někteří lidé se chtějí online testům vyhnout, v neposlední řadě kvůli tomu, že některé z výše uvedených webů uvádějí, že uživatelé „mohou být zaznamenáni“, pokud jim umožní přístup ke svým webkamerám. Naštěstí existují i offline způsoby testů.

  1. Windows

Jste-li uživatel systému Windows, stiskněte klávesu „Windows“, zadejte „fotoaparát“ (angl. camera) a stiskněte „enter“. Pokud kamera funguje, zobrazí se náhled. Pokud je pozadí černé, kamera je vypnutá.

  1. Mac

Klikněte na ikonu „Finder“ na liště Dock. V seznamu možností, které se zobrazí, klikněte na „Aplikace“. V této složce vyberte „Photo Booth“, čímž se zobrazí zdroj vaší webkamery.