Vozy určené seniorům vzbuzují posměch, mají přitom praktické výhody

Každý z nás má na auto specifické požadavky. Někdo hledí na výkon, jiný na design, další na druh pohonu. Zapomínat nelze ale ani na seniory. I ti mají na svá auta různé požadavky. Někdy mohou být jejich auta terčem posměchu. Ale ne vždy je k němu důvod. Někdy požadavky důchodců na auta dávají logický smysl.

Design auta

Auta pro důchodce na tom často nejsou z hlediska designu nijak zvlášť zajímavě. Někteří dokonce říkají, že řada daných aut je vyloženě ošklivých. Design nerespektuje současné trendy, je spíše zastaralý, málokdy zařaditelný do konkrétní kategorie. To ale může dávat svůj smysl. Třeba z hlediska schopnosti dostatečného otevření dveří nebo pohodlného nastupování. Těžko by se starší pán soukal do nějaké limuzíny nebo lezl do velkého offroadu.

Mohlo by vás zajímat:  Proti únavě při nočním řízení pomáhá plánování jízdy a několik návyků
Zdroj obrázku: Freepik

Výbava auta

Mnoho seniorů nijak nehledí na to, jakou má auto výbavu. Dokonce jim nemusí vadit, že konkrétní auto nemá rádio nebo třeba klimatizaci. To je mnohdy velkým terčem posměchu, jelikož něco podobného je považováno za běžný standard. Faktem ale je, že cesty důchodců autem bývají obvykle jen sporadické po okolí. Investovat peníze do výbavy jen proto, aby v autě byla a byla využitelná pár hodin v roce, je skutečně nesmyslné. Nehledě na to, že klimatizace může být spojena se zdravotními obtížemi a rádio dokáže odvádět pozornost.

Mohlo by vás zajímat:  Prosazované novinky v moderních autech zkušené řidiče příliš nepotěší

Výkon auta

Není nic neobvyklého, že senioři při koupi auta sáhnou po úplně základní motorizaci. Klasickou je dnes tříválec okolo jednoho litru s minimálním výkonem. Je jasné, že například pro rodinu nebo milovníka zábavné jízdy by to asi nebylo. Proto se takovému motoru vysmívá. Ale důchodcům na cestu často po městě nebo do blízkého okolí taková motorizace vyhovovat může. Není to na žádné závodění, ale svůj účel auto splnit může. Navíc lepší motor něco stojí a ne každý senior chce vyhazovat finance.

Zdroj: https://www.kbb.com/best-cars/seniors/