Voda v USB portu telefonu vyžaduje opatrný postup

Je velice jednoduché dostat tekutinu dovnitř USB portu. Je jedno, zda zrovna vaříte, běháte, sprchujete se, nebo děláte jinou činnost. Stačí, abyste měli svůj chytrý telefon kousek od sebe, a potencionální pohroma může nastat. Co tedy dělat, když zjistíte, že se vám do USB portu dostala tekutina?

Jak vysušit zařízení

Když už tedy přijde vaše zařízení do kontaktu s vodou či tekutinou, víte, jak odstranit vlhkost z USB portu? Pro zrychlení procesu sušení dejte mobilní telefon před větrák nebo vedle otevřeného okna, nesmí však pršet. Určitě byste se měli vyhnout topení nebo jiným zařízením generujícím až moc velké teplo. Pokud nemáte ideální podmínky pro provedení jednoho či druhého úkonu, nechte jej uschnout přirozeně při pokojové teplotě. Většinou vás telefon upozorní na výskyt vody, takže tuto hlášku neignorujte a začněte konat co nejdříve.

Mohlo by vás zajímat:  Obchodovat s kryptoměnami může každý. Postup je snadný a začít lze i s malou investicí
Zdroj obrázku: Freepik

Vložení mobilu do rýže

Umístění telefonu do misky s rýží může pomoci odstranit vlhkost, ale není to stoprocentní záležitost. Nejlepší je tento proces udělat večer. Nejedná se však o příliš spolehlivou metodu. Rýže se může usadit v USB nebo v jiném portu. Může také vzniknout plíseň, která se dostane do zbytku zařízení kvůli vlhkosti vycházející z telefonu.

Na co si dávat pozor

Teď, když už víte, jak zachránit své zařízení, přesuňme se k tomu, co se rozhodně nedoporučuje provádět. Vyvarujte se procesu nabíjení, jestliže je USB port mokrý. Samotný telefon by vás měl sám upozornit na riziko nabíjení. Případný kontakt je velice nebezpečný. Totéž platí o kontaktu nabíječky s vodou. Rozhodně nefoukejte dovnitř portu. Tento postup může způsobit, že se voda dostane dále, což je daleko horší varianta.

Mohlo by vás zajímat:  Zamknutá SD karta má snadné řešení. Žádná důležitá data se neztratí

Někoho by možná napadlo zatřepat s telefonem. Prosím, tuto variantu také nedělejte, hrozí tím, že se voda dostane tam, kam by neměla. Nejlepším způsobem je tedy ponechat zařízení při pokojové teplotě a nejlépe tam, kde proudí vzduch, takže u okna. Tato varianta je samozřejmě nemožná, když je venku zima.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tips-drying-smartphone-usb-port/