Velký úklid umožní zbavit se nepotřebných věcí a ještě vydělat

Začínáte se cítit přehlcení nepotřebnými věcmi, které jen zabírají místo a shromažďují prach? Je to normální, každý z nás občas potřebuje udělat pořádek a zbavit se nepotřebného. Velký úklid může být výzvou, ale s těmito jednoduchými tipy může být úspěšný, a můžete si dokonce i něco vydělat. Pojďme se podívat, jak se dá plánovat, organizovat a realizovat velký úklid.

Plánování a organizace

Při plánování velkého úklidu je dobré rozdělit práci na menší kroky. Stanovení priorit může také pomoci, abyste se soustředili na to, co je nejdůležitější. Vytvořte si časový plán a snažte se ho dodržet. Pokud máte omezený čas, rozdělte práci na několik dní. Mějte na paměti, že úklid může být fyzicky i emocionálně náročný, proto se nebojte požádat o pomoc rodinu nebo přátele.

Mohlo by vás zajímat:  Syntetická biologie slibuje velké pokroky v oblasti medicíny
Zdroj obrázku: Freepik

Co si nechat a čeho se zbavit?

Rozhodování, co si nechat a čeho se zbavit, může být náročné, ale existuje několik faktorů, které mohou pomoci. Jednou z užitečných metod je tzv. pravidlo 80/20, které říká, že 80 % výsledků pochází z 20 % příčin. To znamená, že se můžete soustředit na ty věci, které jsou pro vás nejdůležitější a nejpoužívanější. Zvažte, jak často věc používáte a zda je pro vás stále funkční. Můžete také zvážit, zda má věc estetickou hodnotu nebo sentimentální význam. Pokud věc nepoužíváte a nemá pro vás žádnou hodnotu, můžete se jí zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s mořskou nemocí pomocí jednoduchých technik a užijte si příští plavbu v klidu

Využijte internet

Pokud se chystáte vyhodit nějaké věci, které jsou v dobrém stavu, můžete je prodat na internetových tržištích, jako jsou Bazoš, Facebook Marketplace nebo Aukro. Tento způsob je rychlý a pohodlný – stačí vytvořit inzerát s popisem a fotografiemi věci a počkat, až se ozve zájemce. Pokud si nejste jistí, jakou cenu si za věc můžete účtovat, můžete si prohlédnout podobné nabídky a přizpůsobit tomu cenu.

Další možností je uspořádat garážový prodej, kde můžete nabídnout několik věcí najednou. Garážový prodej je výhodný tím, že se můžete zbavit více věcí najednou a navíc můžete potenciálním kupcům věci ukázat osobně a odpovědět na jejich dotazy. Garážový prodej je také skvělým způsobem, jak se setkat s lidmi z okolí a případně si s nimi popovídat.

Zdroj: https://www.marketwatch.com/story/how-to-finally-get-rid-of-stuff-you-dont-use-2018-12-31