Vánoční filmy, které je povinnost vidět. Nalaďte se na tu správnou notu

Čas Vánoc se blíží a kromě vánoční pohody a klidu vás může popadnout nostalgie v podobě sledování vánočních filmů. Tyto filmy můžete zhlédnout na YouTube, kde si je můžete vypůjčit, koupit nebo najít už nahrané nějakým uživatelem. Tyto tituly možná máte doma na DVD, uložené na externím HDD nebo v nabídce na streamovací platformě. Pojďme se tedy podívat, na jaké filmy byste určitě neměli v období Vánoc zapomenout.

Sám doma

Neoficiálně patří film Sám doma k nejlepším vánočním filmům všech dob. Nejedná se přímo o vánoční film, ale děj se odehrává v tomto období. Tento film je přímo kultovním a svou popularitu si získal ihned po prvním uvedení na obrazovky. Od té doby jej mnozí pravidelně sledují v období Vánoc nejedenkrát.

Mohlo by vás zajímat:  Přechod z iPhonu na Android přináší uživatelům řadu změn

Děj se odehrává okolo Kevina McCallistera, který zůstane sám doma poté, co jeho rodina odletí letadlem do Paříže bez něj. V době jejich nepřítomnosti je dům napaden nešikovnými zloději a jediný, kdo jim může plán překazit, je malý Kevin. Tento film je natočený ve stylu komedie, ale zároveň v sobě nese i poslání, kdy láska a rodina znamená nejvíc. Také zjistíme, že odsuzovat lidi na základě nepravdivých historek je špatně. Jedná se o staršího souseda, o kterém kolovaly historky, že je vrah.

Mohlo by vás zajímat:  5G síť přinesla mnoho změn i nepodložených teorií
Zdroj obrázku: Freepik

Muppets: Vánoční koleda

Duchovní příběhy lákají odnepaměti, proto existuje mnoho stránek s duchy. Charles Dickens by asi sám nečekal, že by se jeho viktoriánská vánoční pohádka proměnila v muzikál pro děti se zpívajícími plyšáky, ale zajisté by byl i tak z výsledku nadšený. Toto vyprávění vánoční klasiky získává rovnováhu sváteční lehkomyslnosti a ponurého seberozvoje přesně tak, aby si jej užila celá rodina. Pokud máte rádi vánoční hudbu, pak si tento film zamilujete.

Další tipy

Typických vánočních filmů je daleko více, zatím jsme vybrali dva, kdy Sám doma je doslova nutností. Tento seznam můžete rozšířit o další tituly. Mezi ně patří hlavně:

  • Santa Claus,
  • Zázrak v New Yorku,
  • Prázdniny,
  • Die Hard,
  • Krampus,
  • Jak Grinch ukradl Vánoce.
Zdroj: https://www.pastemagazine.com/movies/the-best-christmas-movies-of-all-time/