Při nabíjení telefonu dělá většina lidí zásadní chybu. Baterii tím mohou úplně zničit

Většina lidí si jde lehnout, zapojí smartphone do nabíječky a vypojí ho až ráno. Bohužel když necháte telefon nabíjet celé hodiny během spánku, není to pro baterii nejlepší postup. Může to způsobit pokles výkonu a poškození, které již nepůjde napravit. Zjistěte, proč je nabíjení telefonu přes noc špatné a jak často byste měli telefon nabíjet.

Nabíjení přes noc ničí baterii

Při nabíjení pamatujte, že moderní chytré telefony potřebují na plné nabití jen jednu až dvě hodiny. To znamená, že dalších zhruba šest hodin necháte v noci telefon připojený ke zdroji napájení, i když ho přístroj již nepotřebuje. To pro baterii není vůbec dobré, protože přebíjení poškozuje článek baterie. Nemůžete potom čekat, že vám telefon vydrží nabitý příliš dlouho.

Občasné nabíjení telefonu přes noc pravděpodobně nebude mít znatelný vliv na výdrž baterie. Jestli to ale děláte každou noc, měli byste s tím okamžitě přestat a už to nikdy nedělat. Sami si jistě všimnete, že se výdrž baterie časem snižuje. Jestli chcete ochránit baterii před poškozením a svůj telefon používat mnohem déle, neměli byste mobil nabíjet přes noc. Kdy je nejlepší ho nabíjet?

Mohlo by vás zajímat:  Nedejte hackerům šanci. Skutečně silné heslo ochrání všechna citlivá data téměř stoprocentně
Zdroj obrázku: Freepik

Alternativy pro nabíjení telefonu přes noc

Jestli nemáte jinak čas během dne, připojte smartphone k nabíječce hodinu nebo dvě před spaním a potom ho vypojte. Najít si ale můžete také jiný alternativní čas. Díky rychlonabíječkám budete potřebovat velmi málo času. Připojit ho proto můžete také ráno, než budete odcházet do práce. Jestli vám nevyhovuje ani jedna varianta, můžete nabíjet telefon v krátkých intervalech během dne.

Nechávat mobilní telefon nabít až na 100 % je obecně velká chyba. Moderní telefony pracují s lithium-iontovou baterií, která má jiné požadavky než předchozí typ baterie. Pro tento typ baterie je nejlepší, když ho budete udržovat mezi 30 až 80 % kapacity baterie. Tímto způsobem se dočkáte velké výdrže baterie, čímž prodloužíte dobu užívání celého telefonu.

Zdroj: https://eu.usatoday.com/story/tech/columnist/komando/2021/03/14/cellphone-battery-life-should-you-charge-your-phone-overnight-not/4693141001/