Už žádné otravné kabely. Bezdrátová sluchátka nabízejí komfort, mají ale i velkou nevýhodu

Už žádné otravné kabely. Bezdrátová sluchátka nabízejí komfort, mají ale i velkou nevýhodu

Bezdrátová sluchátka jsou vychytávkou moderní doby. Najdete je dnes v každém obchodě s elektronikou a jejich oblíbenost stále stoupá. Jsou ale opravdu tak výhodnou investicí, jak všude ukazují? Stejně jako každá věc i sluchátka mají své výhody i nevýhody. Ukažme si jen některé z nich a možná popřemýšlíte o tom, jestli si na uších raději nenechat ta s dráty.

Bezdrátová sluchátka mají spoustu výhod

Bezdrátová sluchátka si s sebou můžete vzít kamkoliv a nebudou vás otravovat kabely. Žádné tahání, budete se moci volně pohybovat a neřešit, jestli kabel zase není zlomený. Pohodlí především, a to je hlavní výhodou bezdrátových sluchátek. Jsou to hlavní prvky, které dělají z bezdrátových sluchátek opravdovou pomůcku. Už nikdy se vám nikam nezamotají kabely.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube bez reklam a s přehráváním na pozadí: prémiový účet přesto nemusí být šťastná volba

Díky bezdrátovým sluchátkům se snadno připojíte nejen k mobilnímu telefonu, ale také dalším zařízením. Párují se přes Bluetooth, který dnes najdete v každém chytrém mobilním telefonu. Nebudete už potřebovat konektor nebo další kabely. Jestliže chcete nabít sluchátka, musíte je do kabelu zapojit. Jinak si ale můžete užívat bezstarostný poslech oblíbené hudby.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mají nevýhody?

I u takových sluchátek ale najdete nevýhody. Například přenos zvuku nebude tolik kvalitní, jako kdybyste si na uši nasadili kabelová sluchátka. Je totiž přenášen jinak a zvuk nedosáhne takových kvalit. Možná to na první dobrou nepoznáte, ale člověk, který má jemný sluch, pozná rozdíl. Vyplatí se tak přemýšlet, jestli bezdrátová sluchátka opravdu stojí za to, zvlášť pokud je budete nosit hlavně venku, kde je přirozeně větší hluk a hudba třeba nebude dobře slyšet.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o sluchátka je snadná a zajistí, že do uší vždycky půjde ten nejlepší zvuk

Bezdrátová sluchátka jsou ovlivněná také rychlostí přenosu. Proto může být kvalita zvuku nízká. Taková sluchátka jsou navíc o něco těžší než běžná sluchátka. Vybrat si ale můžete nejen z peckových sluchátek, ale také těch, která budou ozdobou na vaší hlavě. Záleží to čistě na vás. V každém případě se jedná o doplněk, který někteří využívají denně, a proto by se na jeho kvalitě nemělo šetřit.

Zdroj: https://soundsightheadphones.com/guides/the-pros-and-cons-of-wireless-headphones/