Moderní telefony dokazují, že zrcadlovky jsou už přežitek. Některé věci klasický foťák prostě nedokáže

Moderní telefony dokazují, že zrcadlovky jsou už přežitek. Některé věci klasický foťák prostě nedokáže

Chytrý telefon sice není digitální zrcadlovkou, ale i tak můžete udělat kvalitní fotky, aniž byste se museli namáhat s těžkým fotoaparátem. S dnešními mobilními telefony můžete konkurovat lepším digitálním fotoaparátům. Jejich výhodou je především nízká hmotnostskladnost. Z tohoto důvodu se tak opravdu jedná o nejlepší fotoaparát, který vlastníte.

Vraťme se tedy o několik let zpět v čase. Jeli jste někam na dovolenou, ale určitě jste neměli chytrý telefon na takové úrovni, abyste mohli pořizovat fotky a videa jako na běžícím páse, jak to známe v dnešní době. Vysvětlení je jednoduché. Dříve nebyly fotoaparáty telefonů tak kvalitní, aby zachytily vše, co si přejete. Telefony neoplývaly bůhvíjakou kapacitou, takže byly brzy přeplněny. Zprávy se posílaly formou SMS, MMS nebo se často volalo, možná v té době byl na počátku ICQ program, ale internet nebyl tak dostupný, jak je tomu dnes.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon z druhé ruky nese rizika, někdy je však lepší než nejnovější model

Velikost výhodou

Oproti zrcadlovce je malá velikost chytrých telefonů opravdu výhodou pro různé focení. Dostanete se do míst, kam se zrcadlovkou horko těžko můžete. A vzpomínáte si na obrovský boom selfie fotek? Je opravdu rozdíl držet chytrý telefon a fotit nebo natáčet, a to buď zadní kamerou, nebo přední, a držet zrcadlovku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždy online

Díky chytrému telefonu jste vždy online. Sice na jednu stranu to může být otravné, ale proč na chvíli nevypnout připojení nebo nezapnout režim letadlo, pokud potřebujete zrovna klid. Co se týče tedy připojení, je super, že můžete své snímky nebo videa nahrávat do aplikací (Instagram, Facebook, Snapchat nebo Cloud). Co se týče nahrávání fotek v iPhonu, dokáže rozlišit uživatele podle obličeje a nasbírat tak kolekci.

Mohlo by vás zajímat:  Od ChatGPT se distancuje stále více firem

Zlepší dovednosti

Chytré telefony vám zlepší dovednosti. Díky své kompaktnosti, velikosti i kvalitě nabízí velice kvalitní fotoaparát a můžete si tak pořizovat fotografie dennodenně ve větším množství. Můžete si díky němu i sestavit různé kompilace fotek či videí. Zkrátka, můžete vše, záleží čistě na vás a vaší fantazii.

Zdroj: https://www.kevinlj.com/11-reasons-a-smart-phone-is-better-phone-vs-camera/