Útok přichází vždy nečekaně. Chraňte se na internetu opravdu silným heslem

Útok přichází vždy nečekaně. Chraňte se na internetu opravdu silným heslem

Silné heslo po nás požaduje prakticky každý účet, který si zakládáme. Nezáleží na tom, jestli je to e-mail, internetové bankovnictví, nebo účty na sociálních sítích. Bez použití jedinečného hesla riskujeme kybernetické podvody, vydírání, krádež identity nebo prázdný bankovní účet. Předejít tomu můžeme nejen chytrým a bezpečným používáním internetu, ale také silným heslem.

Co vám hrozí na internetu?

Hackeři jsou velkým problémem dnešní doby, protože se na sítích nacházíme prakticky všichni a děláme hodně věcí online, včetně spravování financí. Hackeři mají programy, které vypadají jako skuteční lidé a snaží se napodobovat konverzace. Stejně tak používají veřejně sdílené osobní informace, které dáváme na sociální sítě.

Mohlo by vás zajímat:  Tinder usnadní hledání ideálního protějšku. S novou funkcí budete přesně vědět, na čem jste

Phishing je dnes velmi rozšířený. Jde o druh podvodu, který se snaží získat vaše peníze nebo informace. Útočníci předstírají, že jsou organizace, kterou znáte (banka, e-shop, influencer atd.). Mohou vám psát, volat nebo posílat e-maily. Stejně tak ale existují i celé falešné webové stránky nebo profily na sociálních sítích. Vždy si proto ověřujte, s kým mluvíte a komu dáváte cenné informace. Mnoha útokům můžete předejít také dobrým heslem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vytvořit silné heslo

Chcete-li se chránit před hackery, budete potřebovat silná a dlouhá hesla. Existuje hned několik tipů, jak si je můžete vytvořit. Heslo by mělo být dlouhé 10–12 znaků. Vyhýbejte se klasickým kombinacím, protože „heslo“, „12345“ nebo „asdfg“ rozhodně nejsou dobré volby. V hesle kombinujte malá i velká písmena, symboly a čísla.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě webové služby ověří, nakolik je váš internetový prohlížeč skutečně bezpečný

Heslo by také neměla tvořit běžná slova. Volte vždy netradiční slova nebo kombinujte klasická slova v netradičním stylu. Heslo byste si měli ideálně pamatovat, takže se snažte vytvořit takové, které vám zůstane v paměti. Anebo si ho někam jednoduše napište. Vyhýbejte se opětovnému používání hesel. Vždy si vytvořte nové a originální. Díky tomu získáte vždy heslo, které bude pro hackery velkým oříškem, a vaše údaje budou v bezpečí.

Zdroj: https://www.getcybersafe.gc.ca/en/blogs/how-strong-your-password-five-ways-evaluate