Udělat si pořádek v digitálním světě se rozhodně vyplatí. Všechno nepotřebné musí pryč

Udělat si pořádek v digitálním světě se rozhodně vyplatí. Všechno nepotřebné musí pryč

Rozhodli jste se, že je čas udělat pořádek ve svém digitálním životě? V tom případě nám dovolte vám oznámit jednu věc. Pročištění vaší pošty, fotek nebo dokumentů pomáhá snižovat stres a zároveň zlepšit vaši produktivitu.

Už od mala nás učili uklízet si v pokoji, uklízet si stůl, vyhazovat nepotřebné věci a ani v digitálním světě tomu není jinak. I zde je třeba čas od času udělat si ve věcech pořádek, abychom se z nich nezbláznili. Dneska se zaměříme na několik základních míst na počítači nebo mobilu, u kterých bychom měli s touto očistou začít. Abychom do toho chaosu vnesli také trochu pořádku a řádu.

Mohlo by vás zajímat:  Obezita se šíří světem jako lavina. Česká republika není výjimkou, čísla doslova vyrazí dech

Největší nepořádek začíná na naší ploše

Plocha na našem počítači je rozhodně místo, kde u naprosté většiny lidí vládne chaos. Dáme si na ni jeden soubor, abychom na něj nezapomněli, a najednou je jich tam podobných padesát. A nepořádek je na světě. Proto bychom měli začít úklidem právě zde. Zde je nejlepší začít možností zobrazení souborů v seznamu, kde si soubory lépe vyfiltrujeme. Následně si vytvořte několik složek, kde své soubory rozmístěte, a v tomto duchu pokračujte.

Mohlo by vás zajímat:  Emotikony dokážou konverzaci posunout i zazdít. Ne vždy je na ně správný okamžik
Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistěte telefon od zbytečných fotek a videí

Druhým obrovským problémem jsou fotky v telefonu. Od té doby, co jsou telefony opravdu výkonné a foťáky dostačující, tak fotíme prakticky pořád a všechno. Pak máme ve svých telefonech tisíce souborů, na které si už nikdy nevzpomeneme. Proto doporučujeme všechny fotky přesunout na cloud nebo do PC, roztřídit a uvolnit si tak zbytečně zabírané místo fotkami a videy, ke kterým se nehodláme nikdy vrátit.

Zbavte se nepoužívaných aplikací a her

U telefonu ještě zůstaneme, protože třetí největší problém je v nainstalovaných aplikacích, které nepoužíváme. Máte stáhnutých desítky her nebo aplikací, ale prakticky je nikdy nezapínáte? Pak nevidíme důvod, aby u vás zbytečně zabíraly místo. Android i iOS mají funkci, která vám aplikace seřadí od používanějších po ty nejméně. A ty na konci seznamu byste měli jednou provždy uklidit.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/tidying-your-digital-life/