Uběhlo 23 let od největšího trapasu Microsoftu. Namísto fenomenální prezentace Windows 98 přišla modrá smrt

Uběhlo 23 let od největšího trapasu Microsoftu. Namísto fenomenální prezentace Windows 98 přišla modrá smrt

Letos to bude již 23 let od trapasu, který si firma Microsoft rozhodně nechce pamatovat. Tehdy se na technologické konferenci COMDEX chlubila novým operačním systémem Windows 98 a během této prezentace se poprvé objevila pro Windows tolik typická modrá smrt, která nás provází až do dnešních dní.

Demonstrace převratné novinky na veletrhu

Tehdy se samotný Bill Gates spolu s asistentem Chrisem Caposselem chystali demonstrovat svůj nový systém. Šlo o novinku, která měla všem vyrazit dech. Poprvé mělo jít připojit externí zařízení, aniž bychom museli restartovat PC. Což sice na chvíli fungovalo, ale než toto zařízení stihlo stáhnout potřebné ovladače, tak se poprvé v historii objevila tolik známá modrá obrazovka smrti. S touto chybou se můžeme setkat dodnes a nikdo z nás ji nevidí rád.

Mohlo by vás zajímat:  Nateklá baterie v notebooku je nevratné poškození. Správná prevence mu dokáže předejít
Zdroj obrázku: Freepik

Namísto převratné novinky výbuch smíchu

Takže namísto převratné novinky, která měla všechny ohromit, se Microsoft dočkal pouze obrovského výbuchu smíchu od publika, které na tuto prezentaci dorazilo. Bill Gates to bral již tehdy sportovně a odlehčeně dodal, že toto je důvod, proč Windows 98 stále ještě není v prodeji. Nicméně by nás zajímala jeho dnešní reakce, jelikož je to již skoro 23 let a problémy s modrou obrazovkou jsou tady s námi stále. Omluvou jim bylo to, že systém tehdy opravdu byl pouze v režimu testování a byl určen pouze pro tento veletrh.

Mohlo by vás zajímat:  Na délce záleží. Rychlost nabíjení ovlivňuje typ kabelu víc, než se zdá

Postupem času začal o veletrh klesat zájem a byl nahrazen

Veletrh COMDEX se konával každým rokem v listopadu ve městě Las Vegas a těšil se velké návštěvnosti. Jenže postupem času začal zájem o tuto událost upadat a začátkem 21. století byl zájem už opravdu nízký. To bylo jedním z důvodů, proč byl tento veletrh také v roce 2004 úplně zrušen. Pozornost lidí se tak přesunula na výstavu CES, která se koná každým rokem v lednu také ve městě Las Vegas.

Zdroj: https://www.theregister.com/2018/04/20/windows_98_comdex_bsod_video/, https://www.windowslatest.com/2018/04/25/its-been-20-years-since-windows-98-crashes-live-on-stage-with-bsod/