Šikovná funkce dovolí zobrazit fotku nebo video ve WhatsAppu jen jednou

Funkce „zobrazit jen jednou“ funguje přesně tak, jak byste očekávali podle názvu. Pokud odešlete fotku nebo video v tomto módu, pak už ani vy, ani příjemce nebudete moci tuto přílohu zobrazit znovu.

Určitě znáte WhatsApp, ale možná nevíte, že tato aplikace má pro zařízení iOS a Android zavedenou i jednu šikovnou funkci. Ta nese název „zobrazit jen jednou“ a umožní posílat video nebo fotku, které nebude možno vidět opakovaně. Můžete tak posílat obsah, který nechcete dále uchovávat a máte v úmyslu jej použít jenom jednou. Takto odeslané fotografie nebo videa se samozřejmě ani neuloží v mobilním zařízení příjemce.

Jak zapnout funkci „zobrazit jednou“

Pokud vás zajímá, jak tuto funkci zprovoznit i na vašem telefonu, není nic jednoduššího než se řídit podrobným návodem, který jsme si pro vás připravili. Tento návod je totožný jak pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, tak pro iOS, jelikož aplikace vypadá na obou stejně. Je nutné ještě zdůraznit, že je potřeba mít vždy aplikaci WhatsApp aktualizovanou na tu nejnovější dostupnou verzi. Funkci „zobrazit jen jednou“ aktivujete takto:

  • Otevřete si aplikaci WhatsApp a vyberte fotografii nebo video, které chcete odeslat.
  • Vyberte možnost „zobrazit jednou“ a uprostřed vámi vybraného obsahu se zobrazí upozornění.
  • A samozřejmě zmáčkneme tlačítko „odeslat“.
Zdroj obrázku: Freepik

Čtrnáct dní na zobrazení souboru přes tuto funkci

Soubory, které přes tuto funkci odešlete, není možno dále přeposílat, ukládat nebo sdílet. Navíc platnost těchto souborů je jenom 14 dní od odeslání. Pokud si tento soubor nezobrazíte, tak z chatu zmizí a není žádná možnost se k němu vrátit, pokud vám jej tedy odesílatel neodešle znovu. Samozřejmě co se týče fotografií, tam je to poněkud složitější, protože v dnešní době pořídit screen obrazovky není nic těžkého.

Samozřejmě tato funkce není stoprocentní a šifrované soubory se na serveru WhatsApp mohou uchovávat i několik týdnů poté.

Zdroj: https://gadgets360.com/how-to/features/whatsapp-view-once-android-ios-iphone-steps-2657080