Tyto signály napoví, že notebook má to nejlepší za sebou a je čas na výměnu

Již uplynula nějaká doba, co se objevily první počítače. Tyto počítače ale nesloužily pro domácí a soukromé účely, nýbrž pro firmy. Jak šel čas, tyto vymoženosti se čím dál tím více zdokonalovaly, až na přelomu milénia začaly být součástí domovů, kde sloužily nejen k zábavě, ale také k pracovním úkonům. Poté začala narůstat obliba pořizování si notebooků, obzvláště kvůli možnosti jejich přenosu a skladnosti. I když zpočátku nedosahovaly takového výkonu jako stolní PC, postupem času se tyto rozdíly postupně smazávaly. Stejně jako u každého zařízení má i notebook svou určitou životnost. Jaké jsou příznaky toho, že je pomalu na odchodu?

Mohlo by vás zajímat:  Podvody na seznamkách jsou kvůli umělé inteligenci stále propracovanější

Špatná baterie a pomalý výkon

Baterie uvnitř notebooků jsou lithium-polymerové. Postupem času tyto baterie ztratí schopnost udržet si nabití. Pokud váš notebook je starý pouze rok nebo dva a vidíte tento jev, jedná se pravděpodobně o tento důvod. Nemusíte ale nutně pořizovat nový, stačí si koupit pouze baterii, která je kompatibilní.

Dalším příznakem je zpomalený chod notebooku, který může být zapříčiněný roky. Ne vždy se ale musí jednat o vadu notebooku stářím. Může se jednat o vliv viru nebo přehlcení místa, v takovém případě je vhodné jej vyčistit a uspořádat pomocí různých programů nebo nástrojů. V některých případech pomůže i reinstalace Windows, ale nezapomeňte si zálohovat data před samotným úkonem.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě webové služby ověří, nakolik je váš internetový prohlížeč skutečně bezpečný
Zdroj obrázku: Freepik

Přehřívání zařízení

Slyšíte, že notebook, respektive větráky, jsou stále čím dál tím více v pozoru? Tak pozor, toto ukazuje na příliš velké využití CPU, které může hrozit přehřátím notebooku a následným poškozením hardwaru. To souvisí i s přehříváním hardwaru bez chlazení větrákem. Přehřátím hardwaru může dojít k poškození vnitřních součástek, což může vést k totálnímu selhání.

Opačným problémem je časté zamrzání systému. Tento problém je častý a znamená to, že váš systém nestíhá z různých důvodů. Může se tak jednat o přítomnost viru nebo o stáří notebooku či jiný problém, ať už tak, či onak, budete muset jednat zavčasu.

Zdroj: https://www.komando.com/tech-tips/signs-its-time-for-a-new-laptop/596463/