Tyto signály napoví, že notebook má to nejlepší za sebou a je čas na výměnu

Již uplynula nějaká doba, co se objevily první počítače. Tyto počítače ale nesloužily pro domácí a soukromé účely, nýbrž pro firmy. Jak šel čas, tyto vymoženosti se čím dál tím více zdokonalovaly, až na přelomu milénia začaly být součástí domovů, kde sloužily nejen k zábavě, ale také k pracovním úkonům. Poté začala narůstat obliba pořizování si notebooků, obzvláště kvůli možnosti jejich přenosu a skladnosti. I když zpočátku nedosahovaly takového výkonu jako stolní PC, postupem času se tyto rozdíly postupně smazávaly. Stejně jako u každého zařízení má i notebook svou určitou životnost. Jaké jsou příznaky toho, že je pomalu na odchodu?

Špatná baterie a pomalý výkon

Baterie uvnitř notebooků jsou lithium-polymerové. Postupem času tyto baterie ztratí schopnost udržet si nabití. Pokud váš notebook je starý pouze rok nebo dva a vidíte tento jev, jedná se pravděpodobně o tento důvod. Nemusíte ale nutně pořizovat nový, stačí si koupit pouze baterii, která je kompatibilní.

Mohlo by vás zajímat:  Nahrávání souborů na iCloud může být mnohem rychlejší. Stačí provést několik jednoduchých kroků

Dalším příznakem je zpomalený chod notebooku, který může být zapříčiněný roky. Ne vždy se ale musí jednat o vadu notebooku stářím. Může se jednat o vliv viru nebo přehlcení místa, v takovém případě je vhodné jej vyčistit a uspořádat pomocí různých programů nebo nástrojů. V některých případech pomůže i reinstalace Windows, ale nezapomeňte si zálohovat data před samotným úkonem.

Zdroj obrázku: Freepik

Přehřívání zařízení

Slyšíte, že notebook, respektive větráky, jsou stále čím dál tím více v pozoru? Tak pozor, toto ukazuje na příliš velké využití CPU, které může hrozit přehřátím notebooku a následným poškozením hardwaru. To souvisí i s přehříváním hardwaru bez chlazení větrákem. Přehřátím hardwaru může dojít k poškození vnitřních součástek, což může vést k totálnímu selhání.

Opačným problémem je časté zamrzání systému. Tento problém je častý a znamená to, že váš systém nestíhá z různých důvodů. Může se tak jednat o přítomnost viru nebo o stáří notebooku či jiný problém, ať už tak, či onak, budete muset jednat zavčasu.

Zdroj: https://www.komando.com/tech-tips/signs-its-time-for-a-new-laptop/596463/