Propojení Android telefonu s televizí zlepší zážitek ze hry nebo umožní sledovat videa

Mobilní telefony se stávají čím dál tím více univerzálnějšími, než bychom ještě pár let zpátky čekali. Můžeme s nimi provádět de facto cokoliv. Jedinou nevýhodou je menší displej, který je sice pohodlný, co se týče manipulace, přenášení a používání, ale v rámci sledování videí a hraní her by určitě mnozí uvítali větší displej. Tento handicap může pomoci vyřešit propojení s televizí. Kromě zábavy můžete mobilní telefon použít i ke spuštění prezentace nebo si pomoci myší ke splnění různých kancelářských úkolů. Jak tedy připojit své zařízení Android k televizi?

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční myš může mít několik příčin. Většinu vyřeší pár jednoduchých kroků

Google Chromecast

Nejjednodušší způsob propojení zařízení Android s televizí je přes Google Chromecast. Telefony Android mají vestavěnou funkci odesílání, takže postačí zařízení pouze „odeslat“, pokud ho máte připojené k televizi. Na televizi tak uvidíte, cokoliv zrovna děláte na mobilním telefonu. Od videí, domovské obrazovky až po hraní her. Potřebujete pouze připojení k Wi-Fi síti, ke které se musí připojit telefon a Chromecast. Google Chromecast disponuje napájecím kabelem USB a konektorem HDMI.

Ke spárování se zařízením Android postupujte takto:

  • Pomocí dvou prstů stáhněte nabídku Rychlá nastavení v systému Android.
  • Klikněte na Cast nebo Screencast.
Mohlo by vás zajímat:  Malware se do zařízení dostává skrze falešné weby, stažené soubory nebo e-mailem
Zdroj obrázku: Freepik

Propojení telefonu k TV HDMI pomocí USB kabelu do HDMI

Na první pohled vypadá tato volba jako nejideálnější, ale bohužel je poměrně vzácná. Poslední smartphony se posunuly směrem k datovým a napájecím portům USB Type-C, což má větší šířku pásma pro věci, jako je video výstup, ale jen málo chytrých telefonů (kromě prémiových a Samsungu) to nabízí. Výstup HDMI přes USB Type-C musí podporovat port USB 3.x. Většina podporuje pouze USB Type-C s USB 2.x.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční reproduktory ještě nemusí být na odpis. Nabízí se hned dvě jednoduchá řešení

Streamujte do TV přes síť s DLNA

Spousta elektroniky (TV, Blu-ray přehrávače, set-top boxy a konzole) podporuje směrnice Digital Living Network Alliance (DLNA). V praxi to znamená, že se správnou aplikací nainstalovanou v zařízení Android můžete streamovat média přímo do TV. Ke streamu nepotřebujete žádný hardware, postačí vám aplikace nebo podobná BubbleUPnP.

Existují další možnosti, jak propojit zařízení Android s televizorem, ale to až někdy jindy. Snad se vám tedy podaří přenést a sdílet zážitek ze svého mobilního zařízení na větší obrazovou plochu.

Zdroj: https://www.pocket-lint.com/tv/news/google/163096-how-to-connect-an-android-phone-to-your-tv-three-easy-solutions/