Přizpůsobte si Gmail podle svého. Odeslané zprávy můžete zrušit nebo je zabezpečit kódem

Přizpůsobte si Gmail podle svého. Odeslané zprávy můžete zrušit nebo je zabezpečit kódem

Pokud patříte mezi uživatele, kteří používají Gmail prakticky denně, pak už zajisté znáte řadu triků a možností, jak si svou práci ulehčit. My jsme si dnes ale pro vás připravili takové, které nejsou tak známé a spousta lidí o nich neví.

Zrušení již odeslaného mailu

Spletli jste se a odeslali jste e-mail úplně někomu jinému? Je v něm chyba a potřebujete ji ještě upravit? Pak máte štěstí, protože Gmail vám nabízí ještě jednu šanci. Pokud jste tedy odeslali e-mail, který ještě nebyl připravený na cestu do světa, máte možnost tuto akci do třiceti sekund od odeslání ještě zvrátit. Potřebujete mít ale v nastavení povolenou možnost Undo Send a nastavte si u toho maximální dobu, která je třicet sekund.

Mohlo by vás zajímat:  Podvody na seznamkách jsou kvůli umělé inteligenci stále propracovanější

Mějte všechny své maily na jedné kartě

Pokud se vám nelíbí rozdělení karet a třídění mailů, které má v základu tato služba, tak si je můžete v nastavení jednoduše změnit. Stačí, když vyberete možnost Doručená pošta, a zrušte zbytek kategorií, které zde vidíte. To uděláte jednoduše tak, že zrušíte zaškrtnutí, které u nich je. Nyní můžete mít všechny své maily pohromadě na jedné kartě.

Zdroj obrázku: Freepik

E-mail se může sám zničit

Ani Gmail nezaspal a nabízí nám e-maily, které se po určité době samy zničí. Můžete si u mailu tedy nastavit funkci sebezničení. A jak na to? Těsně před odesláním e-mailu klikněte na ikonu zámku, která se nachází vedle možnosti Odeslat. V nové kartě, která se vám otevře, vyberte možnost Důvěrný režim a nastavte si dobu, po kterou bude tento e-mail dostupný. Navíc zabráníte tomu, aby mohl být e-mail přeposlán dále.

Mohlo by vás zajímat:  Nový standard Qi2 zlepšuje bezdrátové nabíjení

Zabezpečte svou poštu ověřovacím kódem

Důvěrný režim, který jsme si představili o něco výše, nám také nabízí možnost odesílat maily s šifrováním za pomoci SMS. Díky této funkci si můžete být nyní na sto procent jistí, že mail dorazí pouze pověřené osobě a nedostane se k žádným jiným zvědavým očím.

Zdroj: https://www.bettercloud.com/monitor/the-academy/7-ways-to-customize-gmail-add-features-and-save-time/