Přizpůsobte si Gmail podle svého. Odeslané zprávy můžete zrušit nebo je zabezpečit kódem

Pokud patříte mezi uživatele, kteří používají Gmail prakticky denně, pak už zajisté znáte řadu triků a možností, jak si svou práci ulehčit. My jsme si dnes ale pro vás připravili takové, které nejsou tak známé a spousta lidí o nich neví.

Zrušení již odeslaného mailu

Spletli jste se a odeslali jste e-mail úplně někomu jinému? Je v něm chyba a potřebujete ji ještě upravit? Pak máte štěstí, protože Gmail vám nabízí ještě jednu šanci. Pokud jste tedy odeslali e-mail, který ještě nebyl připravený na cestu do světa, máte možnost tuto akci do třiceti sekund od odeslání ještě zvrátit. Potřebujete mít ale v nastavení povolenou možnost Undo Send a nastavte si u toho maximální dobu, která je třicet sekund.

Mějte všechny své maily na jedné kartě

Pokud se vám nelíbí rozdělení karet a třídění mailů, které má v základu tato služba, tak si je můžete v nastavení jednoduše změnit. Stačí, když vyberete možnost Doručená pošta, a zrušte zbytek kategorií, které zde vidíte. To uděláte jednoduše tak, že zrušíte zaškrtnutí, které u nich je. Nyní můžete mít všechny své maily pohromadě na jedné kartě.

Mohlo by vás zajímat:  Proti dětské verzi Instagramu podepsaly petici desítky náboženských hnutí. Prozatím vyhrály
Zdroj obrázku: Freepik

E-mail se může sám zničit

Ani Gmail nezaspal a nabízí nám e-maily, které se po určité době samy zničí. Můžete si u mailu tedy nastavit funkci sebezničení. A jak na to? Těsně před odesláním e-mailu klikněte na ikonu zámku, která se nachází vedle možnosti Odeslat. V nové kartě, která se vám otevře, vyberte možnost Důvěrný režim a nastavte si dobu, po kterou bude tento e-mail dostupný. Navíc zabráníte tomu, aby mohl být e-mail přeposlán dále.

Zabezpečte svou poštu ověřovacím kódem

Důvěrný režim, který jsme si představili o něco výše, nám také nabízí možnost odesílat maily s šifrováním za pomoci SMS. Díky této funkci si můžete být nyní na sto procent jistí, že mail dorazí pouze pověřené osobě a nedostane se k žádným jiným zvědavým očím.

Zdroj: https://www.bettercloud.com/monitor/the-academy/7-ways-to-customize-gmail-add-features-and-save-time/