Chodit kvůli ztracenému telefonu na policii je mnohdy zbytečná věc. Hledat ho na vlastní pěst je efektivnější

Chodit kvůli ztracenému telefonu na policii je mnohdy zbytečná věc. Hledat ho na vlastní pěst je efektivnější

Stává se vám často, že nemůžete najít svůj telefon? Pokud je váš smartphone značky Samsung, pak pro vás máme několik tipů, které vám s hledáním pomohou. Navíc s poměrně velkou nadějí na úspěch.

Nejprve si nastavte funkci Najít můj mobil

Pokud zrovna nejste ve fázi hledání a máte váš telefon u sebe, tak vám doporučujeme nastavit si funkci Find My Mobile v nastavení. Najeďte si na možnost „Biometrie a zabezpečení“ a u služby „Najít můj mobil“ službu zapněte (k aktivaci této služby potřebujete mít Samsung účet). Po úspěšné aktivaci se vám odemknou nové tři možnosti, které vám pomohou ztracený telefon najít: vzdálené odemknutí, vyhledat offline a odeslat poslední polohu.

Mohlo by vás zajímat:  Ranní vstávání už nebude horor. Tyto aplikace pomůžou začít den s úsměvem

Najděte svůj telefon pomocí webového prohlížeče

Pokud máte nastavenou funkci Najít můj mobil, pak můžete jednoduše najít váš telefon za pomoci webového prohlížeče. Na domovské stránce Find My Mobile se přihlaste ke svému Samsung účtu a v levém horním zařízení vyberte svůj telefon. Po kliknutí na vaše zařízení se vám zobrazí na mapě jeho poloha a seznam možností, které můžete také využít na dálku. Jednou z nich je vymazání všech dat. To využijete hlavně v případě, že vám byl telefon odcizen a nechcete se dělit o svá data.

Mohlo by vás zajímat:  Online seznamky jsou plné podvodníků. Chránit své údaje a bezpečnost je důležité
Zdroj obrázku: Freepik

Hledání za pomoci Galaxy SmartTag

Dalším způsobem, jak můžete najít svůj telefon, je použití Galaxy SmartTag nebo SmartTag plus. I zde je postup naprosto jednoduchý. Otevřete si aplikaci SmartThings a vyberte si zařízení, které zrovna hledáte. Dvakrát rychle poklepejte na možnost „najít“ a máte hotovo. Zařízení, které hledáte, bude nyní jednu minutu vyzvánět maximální hlasitostí. Pokud je tedy v doslechu, pak ho rychle najdete.

Díky technologiím a službám se dá ztracený telefon najít během několika sekund a my si tak ušetříme zdlouhavé hledání a vzpomínání, kam jsme mohli náš telefon položit.

Zdroj: https://insights.samsung.com/2022/03/15/how-to-use-samsung-find-my-mobile-to-track-down-your-phone/