Truth Social Donalda Trumpa chce dát prostor všem názorům bez cenzury. Prozatím jen hrstce vyvolených

Truth Social Donalda Trumpa chce dát prostor všem názorům bez cenzury. Prozatím jen hrstce vyvolených

Sociální síť Truth Social nedávno vyšla na iOS a jedná se o počin bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten tuto síť nechal spustit potom, co v roce 2021 dostal zákaz používání Twitteru. Jeho síť by měla být pro každého a chce respektovat každý svobodný názor bez cenzury.

Donald Trump měl dohromady na Facebooku a Twitteru více než 100 milionů sledujících nebo fanoušků a i to je jeden z důvodů, proč vznikla tato nová sociální síť Truth Social. Jednak chce být stále v kontaktu se svými následovníky a jednak tím podle svých slov bojuje za svobodné vyjadřování na internetu. Když ještě mohl a měl přístup na Twitter, přidával asi 30 příspěvků každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Studium je dřina, tyhle šikovné vychytávky ale ulehčí studijní těžkosti na maximum

Kdo stojí za vznikem Truth Social?

Projekt Truth Social je veden dvěma subjekty. Prvním z nich je Trump Media, kterou založil sám bývalý prezident právě za účelem vzniku nové sociální sítě, a druhým je společnost Digital World Acquisition Corp. Společným plánem těchto dvou je vytvořit veřejně obchodovatelnou společnost a zajistit tak alternativu k již zaběhlým mainstreamovým sociálním sítím a médiím.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se připojit k této sociální síti?

Pokud máte zájem stát se součástí této sociální sítě a chtěli byste se zaregistrovat, tak vás pravděpodobně zklameme. Beta test aplikace měl začít sice již v listopadu loňského roku, ale první pozvánky byly rozesílány nakonec až v únoru tohoto roku. Navíc pozvánku dostalo přibližně jen okolo pěti set lidí. Pokud ovšem máte zájem, na App Store si můžete aplikaci již stáhnout a požádat si o přístup, který budou rozesílat postupně v průběhu dalších dní. Uživatelé Androidu mají prozatím smůlu, aplikace pro ně není dostupná vůbec.

Mohlo by vás zajímat:  Antimonopolní úřady vyšetřují podezřelou dohodu mezi společnostmi Google a Meta. Ty obvinění odmítají

Uvidíme, jestli se tentokrát podaří mezi už tak velkou konkurencí tomuto projektu prorazit a stát se tak dalším mainstreamovým kusem, nebo se postupně zájem vypaří a už o Truth Social nikdy neuslyšíme.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-is-truth-social-donald-trumps-social-network-explained