Truth Social Donalda Trumpa chce dát prostor všem názorům bez cenzury. Prozatím jen hrstce vyvolených

Sociální síť Truth Social nedávno vyšla na iOS a jedná se o počin bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten tuto síť nechal spustit potom, co v roce 2021 dostal zákaz používání Twitteru. Jeho síť by měla být pro každého a chce respektovat každý svobodný názor bez cenzury.

Donald Trump měl dohromady na Facebooku a Twitteru více než 100 milionů sledujících nebo fanoušků a i to je jeden z důvodů, proč vznikla tato nová sociální síť Truth Social. Jednak chce být stále v kontaktu se svými následovníky a jednak tím podle svých slov bojuje za svobodné vyjadřování na internetu. Když ještě mohl a měl přístup na Twitter, přidával asi 30 příspěvků každý den.

Kdo stojí za vznikem Truth Social?

Projekt Truth Social je veden dvěma subjekty. Prvním z nich je Trump Media, kterou založil sám bývalý prezident právě za účelem vzniku nové sociální sítě, a druhým je společnost Digital World Acquisition Corp. Společným plánem těchto dvou je vytvořit veřejně obchodovatelnou společnost a zajistit tak alternativu k již zaběhlým mainstreamovým sociálním sítím a médiím.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se připojit k této sociální síti?

Pokud máte zájem stát se součástí této sociální sítě a chtěli byste se zaregistrovat, tak vás pravděpodobně zklameme. Beta test aplikace měl začít sice již v listopadu loňského roku, ale první pozvánky byly rozesílány nakonec až v únoru tohoto roku. Navíc pozvánku dostalo přibližně jen okolo pěti set lidí. Pokud ovšem máte zájem, na App Store si můžete aplikaci již stáhnout a požádat si o přístup, který budou rozesílat postupně v průběhu dalších dní. Uživatelé Androidu mají prozatím smůlu, aplikace pro ně není dostupná vůbec.

Uvidíme, jestli se tentokrát podaří mezi už tak velkou konkurencí tomuto projektu prorazit a stát se tak dalším mainstreamovým kusem, nebo se postupně zájem vypaří a už o Truth Social nikdy neuslyšíme.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-is-truth-social-donald-trumps-social-network-explained