Všechny vzpomínky a zážitky na jednom místě. Fotky Google nabízí vše potřebné

Všechny vzpomínky a zážitky na jednom místě. Fotky Google nabízí vše potřebné

Fotky Google jsou služba, která má rozhodně co nabídnout. Dneska si povíme to nejdůležitější a podíváme se na ukládání a úpravy fotografií.

Zobrazte prezentaci

Otevřete si libovolné album s obrázky a nechte si jej jako prezentaci. Obzvlášť tato možnost vynikne, pokud si fotky takto prohlížíte na velké televizi. V nabídce vyberete Slideshow a máte, co potřebujete.

Pohrajte si s hledáním

Další super funkce Fotek Google je automatické označování obrázků. Nejde jenom o označování obličejů, umí toho ještě mnohem více. Pokud třeba vyhledáte slovo pes, pak se vám objeví každý obrázek, na kterém se nachází. Stejně to samozřejmě funguje i s dalšími výrazy, jako například kočka, autobus a jiné. Prostě dokonalá funkce, která nám pomůže fotky selektovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlý výběr obrázků i přes aplikaci

Možná jste to nevěděli, ale nemusíte klikat na každou fotku zvlášť. Můžete vybrat najednou prakticky libovolný počet fotek, a to tak, že na jedné fotce přidržíte prst a tímto prstem vybírejte další, aniž byste ho zvedli z displeje. Označíte tak všechny fotografie, kterých jste se dotkli.

Mohlo by vás zajímat:  Tvrdá rána pro sociální sítě: Apple výrazně omezil shromažďování dat o svých uživatelích

Upravujte fotky rovnou ve Fotkách Google

Základní úpravy fotek nejsou problém ani tady. Stačí kliknout na obrázek a zvolit možnost Upravit. Zobrazí se vám hned několik možností a filtrů, které můžete pro danou fotografii použít. Pokud se chystáte jen pro základní úpravy anebo změnu filtru, pak zde najdete vše, co potřebujete. Můžete si zde upravit i světlo, kontrast, stíny a jiné. Tyto úpravy navíc můžete udělat najednou pro více snímků.

Obnovujte smazané

Pokud jste smazali obrázek, máte šedesát dní na to, abyste ho obnovili. Ať už to bylo omylem, nebo úmyslně, pokud se rozmyslíte, pak ještě pořád máte šanci, ale pozor, po šedesáti dnech od smazání jsou tyto fotografie nenávratně ztraceny, pokud nemáte u sebe zálohu.

Zdroj: https://www.online-tech-tips.com/google-softwaretips/16-easy-and-fun-google-photos-tips-and-tricks/