Tři jednoduché způsoby, jak zálohovat důležitá data: Díky dvojitému pojištění o soubory nikdy nepřijdete

Tři jednoduché způsoby, jak zálohovat důležitá data: Díky dvojitému pojištění o soubory nikdy nepřijdete

Potřebujete zálohovat své soubory? Pak jste tady správně. Dneska jsme si pro vás připravili několik jednoduchých tipů, jak na to. Pravidelné zálohování navíc snižuje riziko, že přijdete o důležitá data.

Zálohujte na externí disk

Tento jednoduchý způsob je velmi oblíbený. Protože vše, co k tomu potřebujete, je mít externí disk. Ten připojíte za pomoci USB do počítače a v případě potřeby naformátujete. Nyní už můžete začít se zálohováním, jelikož to probíhá tak, že soubory z počítače přetáhnete na svůj externí disk. Pro větší přehlednost si nezapomeňte vytvořit a pojmenovat složky, kam data budete přetahovat. Po dokončení kopírování jednoduše externí disk odpojíte a připojíte ho opět, až budete znovu potřebovat.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemná zpráva pro všechny uživatele WhatsApp: aplikace shromažďuje data a posílá je dál
Zdroj obrázku: Freepik

Zálohujte na flash disk

O něco levnějším způsobem bude vytvoření zálohy na flash disk. Kopírování funguje stejně jako s externím harddiskem, ovšem u flash disků musíte počítat s tím, že na úkor velikosti si za větší úložný prostor připlatíte. A cena se tak nemůže rovnat velkým externím diskům. Ovšem výhodou je, že tato data můžete mít díky přenositelnosti prakticky neustále u sebe, třeba jako doplněk ke klíčům. Vždy tak budete mít vše potřebné po ruce.

Využijte cloudové uložiště

Pokud jste spíše zastánci této metody, pak se musíte připravit na to, že budete muset každý měsíc nebo rok platit nějaký poplatek za to, že službu využíváte. Zálohování dat na cloudu totiž není zadarmo. Výhodou je, že ke svým datům máte přístup prakticky odkudkoliv, kde je internet, ovšem nevýhoda je také značná. Na rozdíl od dat na externích uložištích se zde může stát, že vám data budou ukradena.

Mohlo by vás zajímat:  Mozilla Firefox nabízí několik doplňků, které zpříjemní prohlížení webu a usnadní čtení

Samozřejmě nejlepší řešení je mít zálohu alespoň na dvou místech. Pokud se vám cokoliv stane s jednou zálohou, vždy budete mít k dispozici ještě jednu kopii. A proto je nejlepší zvolit jednu cloudovou a jednu fyzickou možnost uchování dat.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/242428/whats-the-best-way-to-back-up-my-computer/