Nastavte si na televizi ten nejlepší obraz. Získáte tak maximální zážitek z filmu i ze hry

Nastavte si na televizi ten nejlepší obraz. Získáte tak maximální zážitek z filmu i ze hry

Pro získání lepšího obrazu u televize nepotřebujete navštívit odborníka. Máme pro vás pár jednoduchý tipů, díky kterým jednoduše upravíte obraz tak, aby vypadal při každé příležitosti lépe.

Filmový režim

Většina televizorů se v základním nastavení dodává s ošklivými obrazovými režimy. Buď jsou nastaveny tak, aby až příliš zkreslovaly barvy, nebo jsou překombinovány funkcemi pro úsporu energie. Někomu to vyhovuje, ale proč se s tím spokojit, když nemusíme? Výbornou volbou je v nastavení televize zvolit režim pro film. Ten se totiž snaží co nejvíce přiblížit barvy a kontrast. Díky tomuto nastavení se k nám dostane film v takovém obrazu, v jakém režisér původně zamýšlel.

Mohlo by vás zajímat:  Ztracený nebo odcizený Android telefon lze jednoduše dohledat

Zapněte si teplé barvy

Většina televizorů po zvolení toho správného režimu nastaví barvy na teplé, ale není od věci si to zkontrolovat manuálně. Přece jenom, každá televize funguje jinak, a nastavení je tak rozdílné. V nastavení a nabídce konfigurace obrazu zvolte možnost „vyvážení bílé“ nebo „teplota barev“. Zde se poté ujistěte, že jsou barvy nastaveny tak, jak potřebujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Kašlete na úsporu energie

Pokud nejste ekologický aktivista nebo ochránce přírody, pak můžete pokračovat. V tomto kroku vypínáme všechny funkce, které jsou zaměřeny na úsporu. Sice něco ušetříme, ale za cenu toho, že můžeme mít poškozený obraz. Snížené podsvícení, tlumení obrazu a jiné věci. V nastavení vyhledejte možnost Eco nebo Power Saving a dle potřeby tento režim buďto vypněte, nebo nastavte na co nejnižší. Pokud přežijete o něco větší účet za elektřinu, pak to za lepší obraz rozhodně stojí.

Mohlo by vás zajímat:  Chytrá domácnost je spojena s bezpečnostními riziky. Můžeme je však jednoduše minimalizovat

Pokud jste hráči, pak si zapněte herní režim

Pro lepší zážitek z hraní rozhodně doporučujeme zapnutí herního režimu, a to hned z několika důvodů. Jednak tímto režimem dochází k výraznému snížení zpoždění vstupů a jednak se zlepší citlivost ovládacích prvků. Uvidíte, že si hraní užijete mnohem více!

Zdroj: https://www.hellotech.com/blog/the-best-tv-picture-settings-for-every-major-brand