Problémy se signálem vyřeší většinou jen drobnost. Na vině může být telefon i stará SIM

Problémy se signálem vyřeší většinou jen drobnost. Na vině může být telefon i stará SIM

Nedaří se vám na telefonu chytit signál, i když víte, že v místě, kde jste, by měl být? Podívejte se spolu s námi na nejčastější problémy a také na to, jak je vyřešit.

Režim letadlo nebo restart telefonu

Občas se prostě stane, že se telefon ztratí v množství informací v okolí a není schopný se dostat k síti. Nejrychlejším způsobem, jak ho vrátit do normálu, je zapnout režim letadlo a po deseti vteřinách jej zase vypnout. Vyhledávání sítí by zase mělo fungovat normálně, pokud ne, pak je nutné provést restart celého telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  Pro uvolnění místa v telefonu není nutné mazat oblíbené aplikace. Postačí mnohem jednodušší řešení

Zažádejte si o novou SIM nebo vyčistěte stávající

Pokud jste u svého operátora již dlouho, pak pravděpodobně fungujete stále na jedné staré SIM kartě. Proto by nebylo na škodu ji z telefonu vyjmout a vyčistit. K čištění kovového povrchu použijte desinfekční hadřík nebo vatový tampon s troškou lihu. Pokud to ovšem nepomáhá, pak už je asi ten správný čas i u operátora zažádat o novou. Ti ji z pravidla posílají dokonce zcela zdarma na vyžádání.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte pásma

Operátoři mezi své sítě přidávají každých několik let nové frekvence. Pokud patří váš telefon mezi veterány a už je opravdu starý, pak je možné, že se neumí připojit k novějším sítím, jako je 4G nebo 5G. Někteří operátoři k pokrytí využívají pouze tyto frekvence, a proto se už ani nepřipojíte a budete si muset koupit novější zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Severní Korea prostřednictvím kyberútoků ukradla digitální prostředky za stovky milionů dolarů

Držte telefon správně

Občas, i když opravdu zřídkakdy, se stává, že si můžete blokovat anténu ve svém telefonu, a v tom případě pomůže, když chytíte telefon jinak. Takovým příkladem je například iPhone 4, který s tím míval problém celkem často. Otestujete to nejlépe tak, že telefon budete držet jen dvěma prsty, a zabráníte tak stínění.

Pokud nepomohlo ani jedno z výše zmíněného, pak bude problém buď ve vašem telefonu, nebo se pohybujete na místě, kde prostě žádný mobilní signál není.

Zdroj: https://www.signalbooster.com/blogs/news/no-service-on-your-cell-phone-14-ways-you-can-fix-that