Zdánlivě nadbytečná výbava v autech pomůže lépe zvládnout řadu nenadálých situací

Každý řidič se snaží být co nejlepší, ale i ten nejzkušenější z nás občas udělá chybu za volantem. Někdy se jedná o banální nedostatek pozornosti, jindy o špatné odhadnutí situace. A pak jsou tu momenty, kdy uděláme něco, co by se zdálo jako naprostý nesmysl. Možná se později usmějeme, ale někdy může právě takový neobvyklý krok přinést pozitivní výsledek.

Používání asistentů

V dnešní době jsou moderní vozy vybaveny mnoha asistenty, které mají za úkol zjednodušit a zpříjemnit jízdu. Bohužel řada řidičů tyto technologie považuje za zbytečné, nebo dokonce nebezpečné a vypínají je. Nicméně právě zapnuté asistenty mohou být velkým pomocníkem. Pokud se nesoustředíme na jízdu, mohou nás udržet v jízdním pruhu a zabránit nebezpečným situacím. Například systémy pro udržování vzdálenosti od vozidla před námi mohou zabránit stísněné situaci a pomoci v nouzovém brzdění.

Mohlo by vás zajímat:  Základní vychytávky do auta pomohou vyřešit každý problém rychleji a pohodlněji
Zdroj obrázku: Freepik

Nadbytečné používání navigace

Mnoho řidičů si i při krátkých cestách do míst, která dobře znají, zapíná navigaci. Může se to zdát jako zbytečné, nebo dokonce hloupé, ale ve skutečnosti může navigace být velkým pomocníkem. Moderní navigační aplikace umí rychle reagovat na nehody a dopravní zácpy a nabídnout alternativní trasy, které jsou rychlejší a bezpečnější. Tím se minimalizuje čekání v kolonách a příjezd do cíle je mnohem pohodlnější a efektivnější. Navíc aplikace mohou nabídnout další užitečné informace, jako jsou například informace o parkování nebo dopravních omezeních.

Mohlo by vás zajímat:  Na spotřebu vozu má vliv nejen styl jízdy

Zapomenuté stěrače

Každý řidič to zná – potkáte na silnici auta, u nichž se stěrače neustále houpou sem a tam, i když na sklo neprší ani nepršelo. Příčinou může být nejspíše zapomnětlivost, kdy si řidiči stěrače zapnou v době deště a zapomenou je vypnout po ukončení srážek. Někteří z nich však mohou své stěrače pouštět i na suché sklo, aby udrželi přehled o dění na silnici, ačkoliv je to vůči vozidlu zbytečné. Přestože se zdá, že stěrače na sucho nezpůsobují škody, mohou nadměrným opotřebením nebo nesprávným používáním způsobit poškození gumiček, nebo dokonce skla.

Zdroj: https://www.91wheels.com/news/pros-cons-of-advanced-driver-assistance-systems-adas