Google Cloud spustí nový nástroj, který má ochránit uživatele při těžbě kryptoměn

Google Cloud spustí nový nástroj, který má ochránit uživatele při těžbě kryptoměn

Platforma Security Command Center, která spadá pod společnost Google, se již dlouhá léta zaměřuje na bezpečnost na internetu. Se stále větším zájmem o kryptoměny nezapomněla ani na ochranu v tomto odvětví.

V kryptoměnách se točí opravdu obrovské množství peněz a ví to samozřejmě i hackeři a internetoví zlodějíčci. Se stále se zvyšujícím zájmem přibývá i těžařů kryptoměn, kteří se stávají čím dál častěji terčem útoků. A právě pro ochranu těchto lidí vyvinul Google Cloud nástroj, který byl pojmenován Virtual Machine Threat Detection. Ten by se měl postarat o to, aby byla data v bezpečí.

Nízká náročnost a velká pomoc ve vaší ochraně

Nástroj Virtual Machine Threat Detection poskytne uživatelům možnost oskenovat paměti a zjistit tak případnou přítomnost malwaru, ransomwaru nebo exfiltrace dat. Tato služba má opravdu nízký dopad na výkon a provozní zátěž vašeho zařízení. Tento kousek výkonu rozhodně stojí za to obětovat, že všechna vaše data budou v bezpečí. Při běhu tohoto procesu na pozadí se sníží riziko jakéhokoliv útoku na naprosté minimum. Během několika měsíců se tato služba stane součástí Google Cloud.

Mohlo by vás zajímat:  Hackeři nově cílí na ChatGPT účty, bránit se lze prevencí
Zdroj obrázku: Freepik

Nejen ochrana, ale i dobrý pomocník

Kromě toho, že tato funkce umí bezpečně detekovat všechny hrozby, které se k vám řítí, bude také poskytovat vestavěné služby. Ty poskytují přehled o vašich cloudových aktivitách, najde zranitelná místa a odhalí nesprávně konfigurace. Prostě takový pomocník opravdu na vše, co budete potřebovat. A jelikož kryptoměny jsou stále více populární, pak je namístě být co nejvíce chráněný, pokud se jimi zabýváte nebo se plánujete stát součástí tohoto světa.

Jen za listopad loňského roku Google Cloud analyzoval na 50 hackerských hrozeb, z nichž téměř 90 procent souviselo s kryptoměnami a jejich těžbou. Nikdy proto nepodceňujte svou bezpečnost!

Zdroj: https://www.protocol.com/bulletins/google-cloud-crypto-mining-malware