Ochrana chytrého telefonu je základ. Jednoduché kroky zabezpečí zařízení před všemi hrozbami

Čtyři kroky, jak udržet baterii v iPhonu zdravou. Její výdrž snižují i zdánlivé maličkosti

Apple si určitě dává záležet u baterií ve svých zařízeních. Můžeme si tak být jistí, že přímo od výrobce dostaneme kvalitní lithium-iontovou baterii s dlouhou životností a výdrží. Ovšem žádná baterie nevydrží věčně a to, jak se bude její zdraví dále vyvíjet, závisí hlavně na uživatelích a v tom, jak se k ní budou chovat.

Pokud se ke své baterii budete chovat správně, pak se může její životnost prodloužit opravdu o dlouhou dobu. Stačí používat správnou techniku nabíjení a řídit se několika tipy, které jsme si pro vás v dnešním článku připravili. Nejpřínosnější jsou tyto tipy pro zařízení, jejichž baterie je zdravá mezi 90 a 100 procenty. Pokud chcete tento údaj zjistit sami, pak jednoduše na svém iPhonu najeďte do Nastavení -> Baterie -> Stav baterie, kde se dozvíte, co potřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Předejděte problémům s kondenzací laptopu v nízkých teplotách
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se starat o baterii, aby nám vydržela zdravá co nejdéle?

  1. Začněte tím, že svůj iPhone budete udržovat plně aktuální. Zda tento bod splňujete, si můžete jednoduše ověřit. V Nastavení -> Obecné -> Možnost aktualizace softwaru uvidíte, zda je pro vás připravena nějaká aktualizace. Pokud ne, pak je váš telefon plně aktuální, a pokud ano, vyberte možnost Aktualizovat.
  2. Dalšími velkými žrouty výdrže baterie jsou vysoký jas a neustálé používání Wi-Fi. Pokud to tedy není nezbytně nutné, pak nepoužívejte jas na maximum, ale mějte nastaveno buď automatické rozpoznání, nebo snižte jas manuálně tak, abyste viděli tak akorát. Stejně jako Wi-Fi můžete vypínat vždy, když nepotřebujete být online.
  3. Režim nízké spotřeby je zde právě proto, abychom ušetřili naši baterii. Ten vám je nabídnut, pokud se dostane pod 20 procent. Rozhodně doporučujeme tuto možnost používat.
  4. Vypněte funkci jménem Aktivita na pozadí a určování polohy. Tito dva nenápadní žrouti si dokáží z baterie ukousnout pořádný kus a to běží většinou jen na pozadí.
Zdroj: https://appleinsider.com/articles/21/12/21/how-to-avoid-damaging-your-iphones-battery-health