Technologie se vyvíjejí rychle kupředu. Tyto přístroje už dávno nemají uplatnění

Svět technologietechniky ušel nesmírný kus cesty, že chytrý telefon je milionkrát výkonnější než počítače před padesáti lety. Nejedná se pouze o počítače, ale i další položky z následujícího seznamu, jelikož tyto přístroje jsou nahrazeny právě třeba chytrým telefonem. Tento pokrok pokračuje dále, takže už nyní můžeme s jistotou napsat, že následující přístroje již nebudete potřebovat.

Psací stroje

Psací stroje lze považovat za starožitnost. Ano, někteří jej ještě využijí, ale v dnešní době počítačů a notebooků je tento přístroj téměř zbytečný. Psací stroje byly převratným nástrojem, do té doby museli lidé psát všechno ručně. Psací stroj urychlil a usnadnil psaní veškeré dokumentace, zpráv atd. Nicméně jeho použití pro běžnou domácnost je zbytečné. Jediným možným důvodem pro jeho uchování je možná stoupající cena jako starožitnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Proč na vývoj webových aplikací oslovit profesionála a jak ho poznat?

Záznamníky

Záznamník je předchůdce hlasové schránky v telefonu. Rozdíl je v tom, že záznamník byl konkrétně přístroj, který nahrával tyto zprávy na kazety. První záznamník byl vynalezen ve 30. letech 20. století. Svou popularitu získal až v 80. letech. Nyní se jedná o přežitek, jelikož téměř každý má chytrý telefon, kde se komunikuje prostřednictvím zpráv, a tuto činnost může plně nahrazovat hlasová zpráva nahraná přes nejrůznější komunikační aplikace.

Zdroj obrázku: Freepik

Diskety

Diskety bývaly dřív přenosným médiem, přes které jste si mohli přenášet data. Dnešní generace ani neví, jak kdysi bývala tato přenosná média důležitým prostředkem pro přenos dat. Tehdejší diskety měly kapacitu 1,44 MB, což je naprosto směšná představa v porovnání s dnešní dobou a velikostmi nejrůznějších souborů. V té době to byla kapacita jako dnes asi 2GB USB flashdisk. Diskety byly později nahrazeny CD disky kvůli navýšení kapacity.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte fit i o dovolené. Každé místo nabízí příležitost dát si pořádně do těla

Další nepotřebné přístroje:

  • pager,
  • kazety a CD,
  • přenosné hudební přehrávače a DVD přehrávače,
  • polaroidy.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/tech-you-dont-need-anymore/