Pět důvodů, proč lidé stahují soubory z internetu nelegálně. Nad některými argumenty zůstává rozum stát

Pět důvodů, proč lidé stahují soubory z internetu nelegálně. Nad některými argumenty zůstává rozum stát

Důvodů, proč lidé nelegálně stahují obsah z internetu, je spousta. Ne každý to dělá jenom proto, že se mu za danou věc nechce platit. Dneska se v tomto článku podíváme na další důvody, které lidé uvedli, a některé jsou opravdu zajímavé, jiné zase pochopitelné a zbytek je prostě výmluva.

Autoři už si vydělali dost

Někteří uvedli, že když si stáhnou například film, který je třeba pět šest let starý, že už vlastně nedělají nic špatného. Doby největší slávy jsou pryč a autoři už si za ty roky vydělali, co mohli. Pravděpodobně už takto starý film nikdo nekoupí, a proto si myslí, že je v pořádku ho stáhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Na tloušťce záleží. Žebříček 10 nejtenčích telefonů světa ukazuje, kam až jde zajít

Ostatní to také dělají, tak co

Tohle je sice argument asi na úrovní základní školy, ale i takoví lidé se našli. Obhajovali si to, že stahují nelegální obsah tím, že když to dělají i ostatní, tak proč by nemohli.

Zdroj obrázku: Freepik

Neví, že dělají něco nelegálního

Možná tomu ani nebudete věřit, ale opravdu existuje část lidí, kteří pocházejí z regionů, kde nemají povědomí o nějakém autorském zákoně. A jelikož o něm tito lidé neví, tak ani netuší, že cokoliv porušují. Tohle bychom brali alespoň jako opodstatněnou výmluvu.

Mohlo by vás zajímat:  S nevýhodami cestování letadlem se potýkají i slavní. Známý spisovatel popsal odvrácenou stránku letu

Chceme si produkt nebo film jenom vyzkoušet

Uvedli, že daný program nebo hru chtějí jen na chvíli vyzkoušet, zda jim bude na jejich počítači fungovat anebo zda je bude bavit. Což by u her a aplikací, které neposkytují zkušební období, šlo pochopit. Ale jak si to chtějí obhájit u filmu? Málokdo se na jeden film dívá vícekrát, no ne?

V mé zemi není aplikace/ hra / film dostupný

I to by se dalo brát jako jeden z těch pochopitelnějších důvodů. Někteří vývojáři se prostě rozhodli, že jejich produkt nebudou poskytovat do určité země, a proto jediným způsobem, jak jej získat, je nelegální stažení.

Mohlo by vás zajímat:  Vystřelte si ze svých přátel pomocí falešného e-mailu

A jak jste na tom vy? Stahujete věci z internetu, nebo si vždy řádně za všechny položky zaplatíte?

Zdroj: https://fossbytes.com/10-reasons-why-people-do-piracy-and-download-movies-shows-albums-software/