Ověřit, zda je telefon nový, nebo repasovaný, můžeme snadno u Androidu i iPhonu

Hledáte nový telefon a narazili jste na lákavou nabídku, ale máte podezření, že by mohl být repasovaný? Nebo jste si už koupili nový telefon, ale nejste si jistí, zda je skutečně nový? V dnešní době může být těžké rozpoznat rozdíl mezi novým a repasovaným telefonem, ale nezoufejte! Podíváme se, jak pomocí šikovných aplikací a systémových dat snadno rozluštit tajemství vašeho telefonu a zjistit, zda je to nový model, nebo repasovaný.

Jak to zjistit v Androidu?

Je pravda, že v minulosti bylo možné zjistit informace o telefonu přes vytočení servisního čísla, ale tato funkce již není dostupná. Nicméně existuje mnoho aplikací, které mohou být užitečné při ověřování, zda máte nový, nebo repasovaný telefon. Tyto aplikace mohou snadno změřit aktuální kapacity všech důležitých součástek telefonu, jako je baterie, paměť a další, a pomohou vám určit, zda se pohybují mezi 98 a 100 procenty. Pokud je to ten případ, můžete si být téměř jistí, že máte nový telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jak zablokovat nebo odblokovat uživatele na Twitchi

Je důležité si uvědomit, že repasované telefony nejsou nutně špatné, pokud byly opraveny profesionály. Repasovaný telefon je v podstatě telefon z druhé ruky, který prošel různými procedurami, aby vypadal a fungoval jako nový. Pokud si tedy zakoupíte repasovaný telefon u důvěryhodného prodejce, může to být dobrá volba.

Zdroj obrázku: Freepik

U iPhonů je to jednodušší

Při koupi iPhonu je důležité vědět, zda se jedná o nový kus, nebo repasovaný. Rozdíl je v ceně, záruce, ale i v samotné kvalitě zařízení. Naštěstí je jednoduchý způsob, jak to zjistit. Stačí se podívat na číslo modelu. To najdete v menu Nastavení, dále klikněte na Obecné a tam vyberte Informace a Model. Pokud je prvním písmenem čísla M, znamená to, že máte nový iPhone. Pokud je prvním písmenem F, jedná se o repasovaný kus.

Mohlo by vás zajímat:  Přechodu z Windows na Linux nic nebrání. Přinášíme jednoduchý návod, jak na to

Aplikace CPU-Z

Dalším způsobem, jak zjistit, zda máte nový, nebo repasovaný telefon, je prostřednictvím aplikace zvané CPU-Z. Tato aplikace umožňuje získat detailní informace o hardwaru a softwaru zařízení včetně modelu a výrobního čísla. Pokud aplikace ukáže, že výrobní číslo a model odpovídají tomu, co by mělo platit pro nové zařízení, můžete si být téměř jistí, že máte nový telefon.

Zdroj: https://www.gadgetbridge.com/how-to/how-to-check-if-your-iphone-or-android-is-refurbished-or-brand-new/