Mobilní data jsou zbytečný žrout peněz. Ušetřit na nich pomůžou jednoduché kroky

Na svém smartphonu zaručeně trávíte celé hodiny každý den. Nezáleží na tom, co na něm děláte, ale neustále potřebujete přístup k Wi-Fi nebo datům. Jeden nedávný průzkum zjistil, že průměrný uživatel chytrého telefonu za rok 2021 využil 9 GB dat za jediný měsíc! Poradíme vám, jak je můžete ušetřit a tím také svou peněženku. Nebojte se, není na tom nic těžkého.

Využívejte Wi-Fi naplno

Připojte se vždy k Wi-Fi síti, jakmile to bude možné. Nepoužívejte data doma nebo u rodiny na návštěvě. Tímto způsobem můžete znatelně snížit svou měsíční spotřebu a ušetřit peníze. Ujistěte se, že máte zapnuté nastavení Wi-Fi a jste připojení k dostupné síti.

Mohlo by vás zajímat:  Facebook čelí dlouhodobě kritice, data uživatelů ale sbírá dál. Sleduje nás doslova na každém kroku

Kontrolujte a omezujte svá data

Apple umožňuje svým uživatelům data zkontrolovat. Neexistuje aplikace pro jejich omezení, ale můžete je sledovat v kategorii Nastavení > Mobilní data. Za každý měsíc si navíc můžete resetovat data pro dané období, abyste měli přehled za jedno fakturační období.

Zdroj obrázku: Freepik

V případě Androidu si můžete nastavit omezení spotřeby dat, abyste nepřesáhli svůj limit. A můžete zde také sledovat, kolik dat spotřebujete za měsíc. Stačí si najít Nastavení > Síť a internet > Využití dat > Upozornění na data a limit. Tam si nastavíte fakturační cyklus a maximum, které nechcete přesáhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jedinému tlačítku je čištění trouby hračka. Málokdo tento jednoduchý trik zná

Aplikace aktualizujte jen na Wi-Fi

Data můžete hodně ušetřit také v případě, že budete na Wi-Fi síti vždy, když budete potřebovat provést na svém telefonu něco většího. Aktualizace vám spotřebují obrovské množství dat, když nebudete připojeni k Wi-Fi. Proto si dávejte pozor, co váš smartphone zrovna dělá.

Vypněte aplikace na pozadí

Některé aplikace běží na pozadí, i když je ve skutečnosti nepoužíváte. Na to si dávejte velký pozor, protože vám mohou spotřebovat hodně dat, a to úplně zbytečně. V nastavení si můžete tuto funkci zapnout a aplikace se vždy zcela vypne, jakmile ji přestanete používat.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/828539/how-to-save-mobile-data-android-ios.html