Starý tablet nemusí ležet v šuplíku. Tyto skvělé nápady mu vdechnou nový život

Starý tablet nemusí ležet v šuplíku. Tyto skvělé nápady mu vdechnou nový život

Máte doma starý a nepoužívaný Android tablet? Tak ho s námi zkuste přeměnit na něco užitečného, aby vám jen tak neležel doma vypnutý v šuplíku.

Udělejte si z něj budík

Pokud byste své staré zařízení měli vyhodit nebo za něj dostat jenom minimum z původní částky, tak z něj raději udělejte něco užitečného. Třeba budík. Stáhněte si do vašeho tabletu nějakou pořádnou aplikaci, která slouží pro budík, a začnete jej používat takto. Pokud vám zbyde místo, dejte si vedle nějaký widget pro počasí a zabijete tak dvě mouchy jednou rannou.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro ochranu osobních údajů v online prostředí

Vytvořte z něj digitální rámeček

Ano, starý tablet je naprosto vhodný k tomu, abyste jej přetvořili na jednoduchý digitální rámeček. Nastavte si jej tak, aby vytvářel prezentace, kterou si pak sami upravíte. Tím si doma vytvoříte opravdu parádní digitální rámeček na fotky z něčeho, co byste jinak vyhodili.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte mu pevné místo ve vaší kuchyni

Není nic jednoduššího než starému tabletu najít pevné místo v kuchyni a nainstalovat do něj jednu z mnoha aplikací, které se věnují receptům. Například aplikace AllRecipes by mohla být ta pravá pro vás. Získáte tak parádního pomocníka do kuchyně nejen pro vaření. Co takhle si na něm třeba zapnout film nebo video při vyklízení myčky?

Mohlo by vás zajímat:  Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky okolo nabíjení notebooků

Použijte jej jako čtečku knih

Starý tablet se dá dobře přetvořit ve čtečku elektronických knih. Jelikož tato funkce nepotřebuje moc výkonu, dá se udělat i z opravdu starého kousku. Vše, co k tomu budete potřebovat, najdete v obchodě Google Play. Vyberte si zde svou oblíbenou čtečku nebo si nechte poradit recenzemi a máte hotovo. Ze starého tabletu je čtečka, která ještě poslouží.

Pokud se vám žádný z výše zmíněných tipů nelíbí nebo vás neoslovil, pak jej alespoň darujte nebo recyklujte. Někomu dalšímu by se třeba ještě mohl hodit a možná tyto naše tipy ještě využije namísto vás!

Zdroj: https://www.myni.life/sustainable-living/15-ways-to-repurpose-an-old-tablet/