Facebook usnadňuje komunikaci i sdílení zážitků. Zároveň je plný dezinformací a osobních útoků

Smazat staré příspěvky není na Facebooku žádný problém. Lze je také pouze šikovně schovat

Každý z nás by si měl hlídat, co přidává na sociální sítě, a to včetně toho, co jsme sdíleli například před několika lety. Jednou by se nám mohlo vymstít, že jsme v nerozvážnosti přidali něco, čeho bychom mohli litovat. Naštěstí jde staré příspěvky dohledat a jednoduše smazat. Podíváme se jak na to.

Nejprve si zkontrolujte svůj profil

Je zajímavé vidět, jak vidí náš profil lidé, kteří nejsou na seznamu našich přátel. Na to je zde speciální funkce, kterou najdete v nastavení pod sekcí upravit profil. Zde vyberete možnost Zobrazit jako „oko“ a touto možností spustíte náhled svého profilu, jak ho vidí široká veřejnost. Tedy všichni, kdo nejsou vašimi přáteli, ale nějakou záhadou se octnou přímo u vás na profilu. Ti tedy uvidí vše, co máte nastaveno jako veřejné, a vy se můžete sami podívat, co všechno to je.

Mohlo by vás zajímat:  Červený křížek u souborů značí problém s OneDrive. Synchronizaci lze napravit několika způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Mazání starých příspěvků

Facebook naštěstí nijak nezabraňuje tomu, abyste smazali jakýkoliv svůj příspěvek. Nejjednodušeji se provádí mazání za pomoci protokolu aktivit, který najdete po najetí do nastavení v sekci Protokol aktivit. Nyní před sebou uvidíte všechny akce, které jste udělali vy nebo jiný uživatel, který vás označil. Vše je zde seřazeno podle času. Navíc výsledky si můžete dále vyfiltrovat podle potřeby. Například podle osoby, pokud chcete smazat veškerý obsah s někým, s kým už nekamarádíte.

Jak na Facebooku skrýt příspěvky?

Příspěvky nemusíte hned nutně mazat. Stačí, když si v nastavení soukromí vše, co potřebujete, upravíte z veřejných příspěvků na soukromé nebo jen pro přátele. Najeďte si do menu Nastavení a soukromí -> Nastavení -> Soukromí a zde najdete vše, co hledáte. Od nastavení soukromí příspěvků po omezení příspěvků od data, které si zvolíte. Pokud si nepřejete, aby někdo něco viděl, jednoduše to zde můžete skrýt jednou provždy.

Mohlo by vás zajímat:  Snímky obrazovky ve Windows si lze jednoduše přizpůsobit. Skrýt lze osobní údaje i vodoznak

Vaše soukromí je důležité a rozhodně bychom si ho všichni měli střežit.

Zdroj: https://www.technipages.com/facebook-how-to-delete-posts-in-bulk